alen

Jam i heshtur pa fjalë,
se çdo fjalë për ty mbaj ,
jam pa shpresë , jam pa ëndërr,
jam pa shpirt jam pa zemër.
Jam pa frymë e pa jetë,
sikur një qiri duke u tret.

Urrej vetën time,
se të do kaq shumë,
i urrej ëndrrat,
se më len pa gjumë,
e urrej detin, 
se nga ty më ndan,
te urrej ty,
se nuk të kam pranë,

Dua ti ndiej në ty nxehtësinë ,
në përqafimin tënd vetveten gjeta,
dua të ma kthesh dashurinë,
dhe puthjet e nxehta.

Një gjë dua që ta them,
mbaje në zemër mbaje në mend,
kur një shpirt tjetër ta duash, 
dashurinë tonë atij ti thuash,
të, të dojë aq sa të desha unë, 
as më pak e as më shumë.

Ti fala sytë ,ti me verbove,
ta fala zemrën , ti ma copëtove,
ti fala ëndrrat, ti i shkatërrove,
ta fala dashurinë, poshtë e hodhe,
sa e zbrazët në shpirt u tregove.


35 Komente për “Dashuri e vdekur”

 • Jam i heshtur pa fjalë,
  se çdo fjalë për ty mbaj ,
  jam pa shpresë , jam pa ëndërr,
  jam pa shpirt jam pa zemër.
  Jam pa frymë e pa jetë,
  sikur një qiri duke u tret.

 • Jam i heshtur pa fjalë,
  se çdo fjalë për ty mbaj ,
  jam pa shpresë , jam pa ëndërr,
  jam pa shpirt jam pa zemër.
  Jam pa frymë e pa jetë,
  sikur njTi fala sytë ,ti me verbove,
  ta fala zemrën , ti ma copëtove,
  ti fala ëndrrat, ti i shkatërrove,
  ta fala dashurinë, poshtë e hodhe,
  sa e zbrazët në shpirt u tregove.ë qiri duke u tret.

 • Arian:

  shum te mira

  Hamomin:P:P

 • besa:

  nime mir eke arjan hehe qao klm

 • besa:

  eeeeee shummmmmmm mir ekeeeeeeeaaaaaaaa aaaaaaaaarjannnnnnn

 • REBELJA:

  Ne Zemer me ke hy ne çels te kam ndry, çelsi me ka tretur ne zEmEr Me ke mbetur♥

 • Mina:

  cka te shkruj kur skam as fjal, skam as zemer se te gjidha ti kam fal <3

 • Mina:

  Ne zemer me ke hy,me cils te kam mbudhur,cilsi eshte tretur, ne zemer me ke mbetur <3

 • paulini:

  shume e bukur kjo poezia urrej veten time,
  se të do kaq shumë,
  i urrej ëndrrat,
  se më len pa gjumë,
  e urrej detin,
  se nga ty më ndan,
  te urrej ty,
  se nuk të kam pranë,

  Dua ti ndiej në ty nxehtësinë ,
  në përqafimin tënd vetveten gjeta,
  dua të ma kthesh dashurinë,
  dhe puthjet e nxehta.

  Një gjë dua që ta them,
  mbaje në zemër mbaje në mend,
  kur një shpirt tjetër ta duash,
  dashurinë tonë atij ti thuash,
  të, të dojë aq sa të desha unë,
  as më pak e as më shumë

 • eLiDoNnA:

  Në vitet shkollore në nje dhom te erresuar ëmbel bisedonim dy te dashuruar , i bëj pyetje vetes pergjigje me fjal ska , vall ajo qe i bashkon dy zemra emrin si e ka . Si i thojn kesaj gjeje vall a ka emer kur lëshoet buza mbi buzë e zemra mbi zemër .
  Dy te dashuruarit pëgjigje kërkojnë e zmerat e tyre kthehen e thojn : Me buzë mbi buzë ndjej nje embelsi e zemër mbi zemer thojn” DASHURI”””♥♥♥♥

  Jeta eshte e till edhe pse sna pelqen sot dashurohesh neser kthehesh e urren ndonjeher do vuash por edhe ajo kalon se nje jete pa brenga askush se jeton
  Diie qa kom dashT s`do me thon qe e du sOt
  per qellimin Qe e kom paS e din i madhi ZOT
  ama ngjarjeT njejT jOn SHIT t’ngrehIn kuR ti dOn me iK
  ma e shtiR Bohet Q`do diT e diKur ja nis me paS FriK
  njeRzit gjykoOjn edhe Pse shohiN hiQ pa ngjyRa
  hiQ nUk menojN Qe `1 pllaM O fTyra
  Koha e ndryShon boten e bota t’ndryshon Ty
  Luj me men e jo me Zemer kQyr me Zemer e jo me Sy
  Maj senet nGat se tonaT kan me t`Lon
  dostaT s’tDhojn Afat iKin n’puN t’Weta teTon
  ki me thOn ku jon meT ? ` ku jon shKu e ku jon Tret..?
  Ki me Wet pse sem Prit..?` kur i tradhtUm ki Mu Gjet
  QaT`heR moS kAj se jeTa ka sEne t`Tilla
  Weten pe maj e Po shpreHi DeshiRa
  kuR per ty Menoj n’zemer Tem e heki Drynin
  edhe Pse s`jem bashk t’kujtOj E Loti RRejdh pRej Syniii..:(:(/
  Nje her gabova se te dashurva , ne duart e tua krejt sishte u leshova ,
  Por tani eshte vone kaloi çdo gje vuajtjet dhe gzimet nuk kthehen me !
  Shum kam vuajtur dhe shum do te vuaj prej kur me the se ker e kam merituar ,
  Ne zemren time ësht vulosur nje emer , vetem ty e dashur te mbaj ne zemer ,
  Të kam lypur shum , ndër uje e hënë por nuk te gjeta se ishe e nxenë,
  Nuk e di pse , smë thua mirdita apo lamtumir të pengon dikush apo ske dëshir ,
  Tani ti nuk mundesh te ecësh krenar , sepse shumica e din se ti je tradhëtar,
  Mirpo këto per mua nuk jan asgjë teper ne qoft se je mësuar mos tradheto Femer TJETER………….. ♥♥♥♥♥♥♥♥
  Qa o shKu O KryyP poo Qa Wiieen Nashtaa O TooRtt
  ` po Edhee neeSe Wieen E Idhtt Naa DuuheeT Meeu Bo T’FooRtt../*****

  **`naa DoiiM mee GjiTHH sHpIRtt Deii sa E kUptoiimm Qa Dooiimm..N`faakktt deeii Sa E kuptoIm Qe Qa DoIM sO qYSH MenoIMM../****************……………..
  (¯`v´¯)
  `*.¸.*´
  Pse sot nuk je sikur dje? .. Pse per mua më nuk je? .. Pse zemrat në jetë gabojn? .. pse e la ZOTI të dashu…rojm? .. Pse kur na ngrin dielli e kuptojm pranveren? .. Pse pa e humb një gjë nuk ja dim vleren? ..
  / kOhaa ee ndrYshOonn booTeenn ee booTaa t`nndRyyshOnn Ty.. Luujj mee meenn e JO mee Zeemmeerr shiiih mee Zeemmeerr `Jo mee sY !

  Ey ti po don mu kthy, po kurrgjo s’ka met
  Ti je kon qaj, qe um pate mu per jet
  Fillimi nuk kthehet nese deri n’fund ka shku
  Dashuria s’kujtohet nese vet e ki harru
  Qaj qe je kon ti bashk, me qat emer
  Qaj qe ka bo keq, edhe e ka thy ni zemer
  Qaj je kon ti, qe veq ty t’kom ondrru
  Qekj osht diqka, qe enndee se kom perballu
  Dije qa pot thom zemer, ski ven mu kthy kah une
  Jeta m’ka prek ktu, kto ton e kuptum
  Edhe zotit pi lutna me nejt ngat meje
  Qe edhe ni her mu kon, une ngat teje
  Ti je kon qaj, qe m’ki puth qdo nate
  Ni nate e kaloj, po sun pe kaloj rahaatt
  Me frymen tonde pe kuptoj qysh kom jetu
  Qaj je vet ti, qaj qe hala e du..:
  Pse sen nuk thOjmm , pse s`bOjjm qka menojm , Pse i kajjm e ii kerkojm kur i hupim qka i dojmm .
  Pse kur i kem si lavdojm po i shajm e ii nenqmojjmm pse ii ondrrojm deri sa ti kem masanej i Lojm e i harrojm .
  Pse p’e rren 1 femer , pse e mashtrOn aQ Leht , pse se kupton qe e don deri sa mbetesh Vet .
  Munesh me dyshu ama dyshiimiin sun e Run
  See… nuk o Dashniia per njerziiT siikur unn !
  Nashta Nesser jOm Tjeter – ee Ree pa pLagen e vjjeTer , e maTii Rrugen siikur meter e sem han kjo bOtt e egeeR, se diitet e kqiia Kan me shku kshtu qe s’kom qka m’u merziitt – qdo diitt e re ndryshon n’mu e Let shkon edhe kjo diit .
  Pllumbiin e baaRdh e mann Tii se une po du me Pushu ,
  nese Krrejjtt per Ty ii bOnna – bOn edhe Tii veeQ pak per Mu..♥

  osht nii ndjenj qe smuj me thon..
  ni person qe smuj me loon..
  osht ni zo qe du me nii
  oshtt diiqka qe m`lidh me ty
  osht shpres..osht jet..
  osht fjaal e werttet..osht gziim e merzii
  jom uun..je tii.. ♥♥
  Hapi $yt dhe lart shiko… ti mos u dorzo,………………

  mos u ndal se qdo njeri e ka nje fat……………

  Koha shkon shum shpejt,jeta eshte shum e shtrejt kur veten ti e don…………….

  gjithqka ne ty do te ndriqoj…………..

  -Ngrite ti koken Lart,mos u be aspak merak se neser Dielli do te ndriqoj……………..

  nje dite e re do te ndryshoj…………….

  -Ngrite ti koken Lart,se Jeta nganjehere te mashtron,keshtu prit edhe pak ………………

  koha qdo plagë e sheron……………

  E bukur është Dashurija,është gjithqka gjithmon ne ty, mos e humb ti kot …………….

  jepja njeriut qe te Don………….

  Gjithqka qe ndodh ne Jete ndodh nje arsye,Zoti eshte i madh lutjet tek ai……………….

  ti drejtohu…………….

  -Ngrite ti koken Lart,mos u be aspak merak se neser Dielli do te ndriqoj…………….

  nje dite e re do te ndryshoj……………

  -Ndrite ti koken Lart,se Jeta nganjehere te mashtron,keshtu prit edhe pak ……………..

  K0hA çDo PlaGë $HERON ………………….!!!!!!!!!

  12.12.2010
  10:54

 • per ty iom play boy mem vra en zemer slejoj si me tjera me mu sun po lun se un 8 me 2 ta boj

 • ti me don une te dua gjithmon per ty po vuaj

 • »-(¯¥¯)-» тє ∂υα ѕнυмм «-(¯¥¯)-«

 • tina:

  shummmmmm bree te miraaaa(k)

 • nina:

  kur te thash NE JETEN TENDE NUK KA VEND PER MUA KUR
  te dua ME THOJE TE DUA KUR ME THOJE NE ZEMER TE
  plase nga gezimi MBAJ TE MBYLLUR NE KUTI GJITHA RRENA KAN
  kur e pe kalendarin QEN TASH TI SHKOVE TJETREN E
  kishte qene MORE E MUA ME LE NE VETMI UNE TE
  1 PRILLI PRES E TI LUAN ME DASHRI TASH
  FAJTOR JE TI DO TE MBESESH NE VETMI

 • nina:

  *

  NE JETEN TENDE NUK KA VEND PER MUA KUR
  ME THOJE TE DUA KUR ME THOJE NE ZEMER TE
  MBAJ TE MBYLLUR NE KUTI GJITHA RRENA KAN
  QEN TASH TI SHKOVE TJETREN E
  MORE E MUA ME LE NE VETMI UNE TE
  PRES E TI LUAN ME DASHRI TASH
  FAJTOR JE TI DO TE MBESESH NE VETMI

  L

 • DIKUR TE PATA DASHURI TASH TE KAM VETEM KUJTIM.. DIKUR TE PATA LUMTURI TASH TE KAM VETM VAJTIM.. DIKUR E KISHIM NJE VEND TASH AI VEND PO BEN PUSHIM..DIKUR ISHIM BASHK TASH PO JETOJM ME LOT E ME MALL KUR E DI QE JEMI TE NDAR..

 • dua te vdes sepse me lan ne vetm dua te vdes pran duarve tua ta ndje edhe ni her qe jam afer teje me djeg zemra qe s te kam prane dua te derdh lot per tyy dua te lulzojn lulet kur un te vdes dua edhe ni her tet perqafoj dua te them me zemer qe te dua ty per her te fundit sepse kjo bot ish per mua plot mallkim vutajet qe i pata nuk mu ndalen syttt per tyy me lan ne jetim me lan ne vetmi ti shkove nje rrug qe ska kthim dashuria jon ende ishte pa mbarimm kur te vdes un dua qe lulja ekuqe te lulzoj ne momentine vdkejes time ty do te kujtoj dua tet puth edhe ni herrr dua ta ndjej dashurin qe e komm per ty me fal oh shpirt se pa ty jeta s ka kuptim e dashura jote ende te don po mos harroo monentet tona qe i patumm nje gje dua te themm jeto i lumtur edhe nese vdes te qendrosh i lumtur ashtu si aq shumm te deshtaaaa kur te vish ne varin tim mem vizitu me thuaje qe me ke dasht

 • Afer teje

  Buzëqeshja u zhduk sikur ta kishte përpirë dheu. Tani i vetmuar merrem me veten, duke përfytyruar… duke analizuar… duke kujtuar kopshtin e madh që mban një emër… Gjithëçka kishte marrë pamjen e pesimizmit dhe veten e mashtroja me gënjeshtrën romantike, ku çdo hap më përcillte me dhimbje. Kujtimet më hidhnin në det, nëpër shkëmbijë e nëpër male… nëpër shpellat ku u strehosha kur binte shi, nëpër kodra të mbushura me barë të thatë… Doja që të harroja… doja që të kthehem tek vetja, po kërkojë ngushëllim… hapsira e ngushtuar dhe e errët po merrë një pamje tjetër… horizonti është shtruar me të kuqe…, nuk do të thoja me flamuj të pergjakur të gabimeve të mija… e di që jam, mandej të gjithë jemi gabimtar… por nuk është gabim nësë luftoj për dashuri… sëpaku mësohem të bëjë sakrific. Por, prapë këta kujtime më mbetën në tru, të ngulitura thellë në shpirtin tim… e asesi të ikin! Më mungonte orkestra që këndonte këngët e qejfit tim… siduket ata në atë çast këndonin në një darsëm që unë në atë vend jam i përjashtuar. Fantazia luante me miliona asociacione… mendoja për shumë gjëra… Nuk dua që të bie nën pushtetin e egos, andaj po bëjë një luftë të madhe me egon, kurse me të tjerët sillem butë, ngase kjo jetë mes të tjerash kërkon që të tregohet vëmendje se si sillemi, çfarë veprime duhet marrë që të jemi të suksesshëm në rrugën e… që ka një distinacion të caktuar… të papriturat nuk më ndalin… Dua të jem nga ata të sakrificës… Mendoja… Ah sikur të isha afër teje… shiu që bie nuk do të na lagte… era do të sjellte aromën e luleve, unë i kënaqur nga pranija yte do të harrosha të kaluarën e hidhur… do tu bësha një njeri krejtë tjetër, duke dëgjuar rahjen e zemrës sate… Nuk do të mendoja për largësin, ngase nëse je largë nuk do të thotë se nuk vjen dita që të jemi shumë afër njëri tjetrit… duhet shpirtin ta edukoshë në frymën reale të të veçuarit të asaj që është e mirë dhe asaj që është e keqe për ti. Duhet një vetëflijim i ndjenjave… dhe gjithëçka do të mbetet pas… të gjitha do të bëhen një… ndërkohë, që hëna dhe yjet që ishin të mbuluara nga retë do të zëvendësohet me… ate natë… ku hëna do të shëndriste dhe ne të shtrirë në barin e thatë… duke shiquar yjet që vallzonin vetëm për mua dhe ti… nuk do të ketë nevojë për qirinjë e as për drita, gjithçka do të ishte dritë kur jemi bashkë. Dhe ti do të mbetesh e habitur nga prezenca ime… me buzëqeshje do të më flisëshe, e unë do ti shiqoja lëvizjet e buzëve tuaja… do të kuptoja gjithë ate bisedë që benë me ndjenat e tuaja… shpirtërat në ate moment do të fluturonin në qiell… gjithçka do të përkufizohet me… për të kaluar në një botë tjetër, në botën që kupton vetëm dashuri…urretja duhet lënë pas, çdo gjë do të shkon sipas ngjyrave të spektrit të krijuar nga dy zemra që janë shumë afër njëri tjetrit, që ndajnë çdo moment bashkë… le të përfundoje edhe me ngacmime…
  .

 • Sela:

  Trokita në zemrën tënde s’mu përgjigj njeri, atë e kishte pushtuar një tjetër dashuri të thash hape derën se jam mikja e vjetër një zë i quditshëm tha ishe por sot kam tjetrën

 • Sela:

  Droga ëtshtë e shtrejt e as qmimin nuk ja di por nese me tradhëton do te filloj ta pi?

 • E duke u rritur .. MEson … MEson se lumturia nuk eshte e pamundur..MEson se dashuria eshte cdogje ose asgje ..
  E duke e rritur meson se lumturia eshte e perbere nga gjera te vogla e te cmueshme ..Meson …
  Se mjaftojne vetem notat e nje melodie te embel ..
  Nje liber i bukur qe te ngroh zemren .. Nje buzeqeshje e sinqerte ..Te mjaftone e te bejne te ndihesh mire …
  Jane gjestet e vogla ato qe kane rendesi .. PEr ti dhene nje jetes sone nje kuptim tjeter

 • zemer te hi en zemer cuak mos ma ka se te jelj pa kapak ndaq beso ndaq harro te du em do edhe fikcen bon

 • qiaaaaaa none qiaaaaa kupidhii hajde hama karrinn

 • ariana nice:

  me tradhtove, me lendove, dhe nga zemra me largove.por serish te dashurova, dhe tradhtine ta harrova.ne zemer skishe me dashuri, tani kishe vetem egersi, qe ti mua me tradhtove, me harrove dhe larg shkove.

 • SDUA TE JET ENDERR

  MBAJ SHPRES PER TY
  MBAJ SHPRES PER MUA
  QE SERISHT TME THUASH
  BETA UN TE DUA
  SDUA TE JET ENDERR
  APO IMAGJINAT
  SDUA TE JETILUZON
  QE E SHO QDO NAT
  POR DUA TE JET
  E VERTET QE TI
  TME PERQAFOSH
  SERISHT TPME TUTHESH
  SERISHT TME DASHUROSH
  POR MOS TE KERKOJ SHPETIM
  ATY KU NUK KA
  MOS TE KERKOJ BASHKIM
  KU DY ZEMRA JAN NDA

 • E DI

  E DI QE SONTE
  JE VETEM
  E DI QE SONTE
  KE NEVOJ PER MUA
  SIQ KAM EDHE UN
  NEVOJ PER TY
  SONTE RROTULLOHESH
  NGA NJE KRAH NE TJETRIN
  E GJUMI STE ZE
  GJUMIN TA KAM VJEHUR UN
  SIQ MA KE VJEDHUR TI MUA
  TI KERKON DIQKA
  QE DHE UN KERKOJ
  ANDAJ KEMI TE NJEJTA DESHIRA
  TE NJEJTAT ENDRRA
  PER TY LUFTON DIKUSH TJETER
  PER MUA SAKTRIFIKON SIKUSH TJETER
  E NE….. NE DUHEMI

 • ARLIND:

  vajza ime qe edua quhet hasibe vet e dua me shum se gjdo gje ne bot DHE EDUA DHE ME DO VETM PO PRES SA MU RRIT DHE ME PA QA PO BAHET DHE NJE POEZE PER TE
  UNE TE LUMI
  TI TE LUMI
  ME NJE PUDHJE
  ME ZE GJUMI

 • KIS KIS
  ALLAVJU PUDHUM
  PUDHUM MU
  UNE TE DUA

 • ...!BuJaR!...:

  LuMtUrInE kErKoVa PoR uNe NuK e GjeTa,
  IdEaLeN mA dhUrOvE tI vEt PoR kURrE nUk U zBeHa,
  DaShuRiNe PeR tY e RuAjTa Ne FshEhTeSi,
  PoR i KaM tReGuAr DiKuJt Dhe Ti MiRe E Di,

 • Te dua:

  Pse lotet per Ty spo ndalen Pse ndjenjat per Ty spo vdesin Pse un akoma Ty te du kur ti me thu se sje per mu

 • Erdi:

  Jeta ekziston pa kurrfarë dëshmie, e vërtetësia nuk kërkon kurrfarë
  mbështetje – asaj i nevoitet vetëm zemra jote; jo dëshmitë, por dashuria jote,
  besimi yt, gatishmëria jote për ta pranuar

 • XhaNne:

  dOla JaShhttt beeRtittaa Sa pOta Zoo
  ZOT Merma sHpirrtin See KshTuu sPo muJj mOo 🙁

 • lale:

  Offffff paska kapluar dike dashuria shuuuum:-)

 • Arlinda:

  Te kam dasht por prap te du nuk jena
  Bashk je kam mungu .esht nje det qe na nadan esht kjo zemer qe gjall me mban, pae ket jet pa ty jetoj,pse sem merr vdekja tem rahaton ❤️

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.