alen

A Thu Ndoj Herë Ti Ke Menduar,
Edhe Sa Të Tjera Ke Me I Tradhtuar,
Se Për Të Gjitha Ke me U Penduar,
Pusho Një Herë Dhe Ndalu Vet,
Mos Të Duket Vetja Sikur Mbret…

DjEmT JaN HaJnA Që Ta VjEdHiN JeTëN
E Më Në FuNd Të ThOjN TuNg Se E KaM TjEtRëN..

Dashurija asht si Temperatura,
Asht e Bukur si Natura,
Sa rritet e sa Ulet,
Dikush Fiton e dikush n´gulet,

Ik ,mos më mërzit ,më
Ik ,largohu ,përgjithmonë .
Nuk jam pjesë rezervë ,që
kur të duash të më rezervosh

Nese e do tjetren shko un nuk te ndal
nese te kam penguar te lutem me fal…

Kurr Mos E Pyt Djalin Se Sa Te Dashuron,
Se Aj Qe Te Dashuron Vet Te Tregon..!!!


19 Komente për “Fraza Poezie…”

 • E mallkoj diten qe te pash.
  E mallkoj shikimin qe ta dhash.
  E mallkoj buzqeshjen qe ta dhurova.
  E mallkoj veten qe ne ty u dashurova

 • I thash lotit pse qan mu pergjigj: Per ty! I thash po boll qave pusho, ai me shume rrodhi ne sy!

 • I shkruaj asaj qe kurr nuk e takova, asaj qe ne zemer ende e mbaj dhe qe nga fillimi e dashurova.
  I shkruaj zerit qe kurr se degjova, dashurise qe mbet vetem ne mendje, asaj qe vetem e enderrova.

  I shkruaj nje femre qe e dua shume, i shkruaj i shkruaj, doren s mund ta ndale, i shkruaj ne megjes, diten,
  ne mbremje, ne mesnate, i shkruaj dhe kur jam ne gjume. I shkruaj pa zemer se zemren time e ka ajo te falur nga une .

  I shkruaj ne letra, por kujt nuk e di, Enigmes, enderres qe ne foto se pashe, i shkruaj asaj per te cilen mbaj zi,
  i shkruaj asaj qe ne te, ne dashuri rashe.

  I shkruaj zemres qe mundohem ta pervetsoj, asaj te ciles dashurine qe kam ndaj saj nuk din ta kuptoje.

  Me fal zemer se ndoshta me flajet e mija te ledova , me fal shpirt se ndoshta nga dashurija te gjykova.
  Me fal e dashur se vec per ty une mund te jetoje, me fal Syri im se pa ty une nuk dua te egzistoje.

 • Gostivarja:

  flm…..

 • lana:

  PSE?
  O zot o perendi,
  pse krijove kete dashuri?
  Dy te rinje me kalu ,
  me ne FUND mos mu ,
  “BASHKU”

 • piKe ne zemer me Ke mbete Kemi pasS daShni t vertet 200 vjete jete me i paSS SiKur ty nuK muj me dasht

 • Ernold Albania:

  Dashuria eshte bixhoz
  nese ke fat dote fitosh
  nese fati te ndihmon
  dashuro se nuk gabon

 • Ernold Albania:

  Nese me shiko mua me lot
  ne sy jan lotet e mi
  qe derdhen

  per ty

 • Ernold Albania:

  Kur te zgjohesh ne mengjes
  veshtro djellin me kujdes
  kur te bjere hija
  kujto puthjet e mia

 • Ernold Albania:

  Xheloz per ty
  me ben njeri te vdekur
  vuaj edhe un
  nuk jam zemr hekur
  sduroj dot kur shoh
  se flet me te tjeret
  inati me kaplon
  zemra behet vrer
  ma hap 1000 plage
  ne zemr 1000 plumba
  se di kur te pata
  se di kur te humba
  moj te rafte pika
  me trete te gjalle
  nga mend per ty ika
  pse moj zeshkane
  me mua keshtu loz
  pse me ben te cmendem
  pse me ben xheloz

 • MiSs UniKKatile TBA:

  Du liebe mich MASHALLAH.. Ich liebe dich auch WALLAH.. Wir bleiben für immer zusammen ISHALLAH!

 • helen:

  te drejt djemt kalojn oren me ne dhe ne akoma nuk e kemi kuptuar

 • nje puthje e embel
  nje buzeqeshje e lehte
  dy sy nje shikim
  dy zemra nje BaShKiM

 • fifi:

  kujtimi i par te dashurj me mall
  kujtimi i dyte te dashuroj me shpirt
  kujtimi i tret te dashuroj per jete

 • tina:

  dashurija fillon me ni shikim vazhdon me ni buzqeshje dhe mbaron me dy pika lot

 • nadije:

  DaShUrIjA tE hEdH nE lUm dHe Te ThOt U HoDhE vEt StE hOdHa UnE
  DaShUrIjA tE hEdH nE dET dhE tE tHoT u hoDHe VeT
  DaShUrIjA tE hEdH tE UnE dHe uNe tE tHeM tE dUa ShUm

 • nese jet aper ty esht aq e rendsishme athere e till je per mua per gjithmon une ty te dua

 • ket her une dot largohem pasi me ty e pa besimin teend jeta nuk shkon lamtumir e dashur ……

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.