alen

Nje dit u zgjova heret ne mengjes,
ishte dit e enjte,e ftohft dhe me shi
Ishte 1 dhjetori kur me erdhi
lajmi me i koshem, ishte lajm i zi.

Ky lajm qe jeten ma ka shkurtuar,
ky lajm qe zemren time ka helmuar,
kur me than se ti SHPEJTIM,
nga kjo jete ke shkuar.

Ne moshen me te mir te rinise tende,
pra sa kishe mbushur 21 vjet,
Ike nga ne vella i dashur,
na le si qyqe ne rrem.

Ah Shpejtim bre i dashuri vella,
Le nenen me lot tu qa,
Le nenen e cila jetim te ka rritur
mMe shum vuajtje e te rraskapitur..

Qe 7 dit dielli nuk rrezon me
qe 7 dit lotet nuk pushuan,
Qe 7 net gjum ne sy nuk kem,
qe 7 dit na le te vetmuar..

 


5 Komente për “Ah moj Jete”

 • xani.banulla@live.com:

  e mallkoj diten qe te pash
  e
  mallkoj shikimin qe ta dhash
  e mallkoj buzqeshjenqe ta dhurova
  e mallkoj veten qe ne ty u dashurova
  nje zemer e vetm
  uar popikon gjak
  prej mungeses tande po digjet flak
  nje puthje e jotja
  me kishte ndimuar
  zemren time por
  ta sheruar
  me fal qe te deshta
  me fal qe te dua
  me fal qe sjam me ty
  eme fal qe ti je pa mua
  me fal qe te mendoj
  me fal qe ste harroj
  me fal qe pa ty smuj te jetoj

 • Adelina:

  Ftyraa jote osht andrra jem jo qe du me ta rrit menen po je jeta jem (mergim)….tkam gjithqka te dua

 • jera:

  nje dhimbje e madhe te prishi jeten

 • Eriselda:

  Ooooooooooo???

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.