alen

Archive for November, 2015

Nese ndodhesh ti larg meje
shpirti im nuk ka qetsi
nese nje dit zemra ime nuk rreh
dije se fajtori do jesh ti.

Une e di qe ti me do
ndaj dhe nuk merzitem fare
zemra ime eshte e sigurt
brenda zemres tende te madhe.
Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Per ty i kaloj
Netet pa gjum
Se te dashuroj
E te dua shume.

Nje tjeter nate pa ty
Mua me verboj
E un ty gjithmone
Do te te dashuroj.

Kur u ndava me ty,
U ndava nga jeta.
Ne fjalet e tua
Dhimbjen ndjeva.

Nuk e di si te vazhdoj jeten pa ty,
Kur ti per mua je e vetmia dashuri
E di se do kthehesh prap tek un
Por shpresoj qe ateher te mos jet teper von.

Nuk e di si do te mbaroj kjo histori,
Nuk e di si do jet e ardhmja ime pa ty
Nuk e di si lotet do te ndalen per ty
Nuk e di si dhimbjen ta shuaj
Nuk e di si per ty tmos vuaj
Nuk e di si endrrat ti kthjej ne realitet
Nuk e di si pa ty te vazhdoj ne kete jet
Nuk e di si keta sy mos tet njohin ty
Nuk e di si kjo zemer do mund t’mos jemi dy!
Thjesht
Nuk e di si !

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.