alen

Archive for February, 2015

Me fal zemer se ndoshta
me fjalet  e mia te lendova
me fal shpirt se ndoshta
nga dashuria te gjykova.

Me fal i dashur
vec per ty un mund te jetoj
me fal engjelli im
se pa ty nuk dua te ekzistoj.

Mos harro se vetem
ty te desha ne ket bot
mos harro se per ty
nuk mu ndalen kto lot.

Ty..  Sikur te ishe prane meje do te ishte krejtsisht ndryshe sepse me ty e kaloj pjesen me tbukur tjetes time, jeta ime pa ty sdo te kishte kuptim dhe qe te ket Zoti te dhuroj ty. Ty jetaa ime ti shpirtii im je gjithcka qe un dua dhe kam.

Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Nje kujtim ne dore e mbaj
Nostalgji qe n’shpirt e kam,
Nje kujtim nga ajo nate,
ne cdo moment me ben te qaj.

Ti ke shku larg ke shku
Pa e lene as nje gjurme.
Se do t’kthehesh kam nje shprese,
Per c’do dit me malle po te pres.

Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Nese te kam dashur
Te kam dashur me t’vertet
Je i vetmi njeri
qe un dashuroj ne jet.

Te dua jeta ime
te dua sa t’kem jet
te dua pa pertim
se ke hyr thell ne shpirtin tim.

Atje ku bashkohen dy hënat
Atje, në asgjëkund
Dhe dashuria ime për ty
Atje e gjen një fund.

Ku dielli bëhet akull
E deti bëhet shkrumb
Dashuria ime për ty
Atje e gjen një fund.
Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Ne naten e heshtur
une po rri e mendoj
yjet qe ndrisin
nis e numeroj.
Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Do të doja qe këtë natë
ta kaloja në përqafimin tënd
por distanca e larget
është ajo që i prish planet
prandaj e urrej kaq shum largesin.

Nese deti do te thahet
Kjo eshte cmenduri,
Nese zemrat do te ndahen
Kjo esht fatkeqesi.

Nese shpirti do tme dale
Kjo eshte lumturi
Me mire te jem e vdekur
Se sa larg nga ty!

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.
Faqja 1 nga 212