alen

Archive for September, 2009

Te dua se je ti,te dua se e ke emrin luan,e si luan ma ke mar zemren,te dua se je shpresa ime,te dua se je gjithcka qe kam,isha e vetmuar,kur ne at caste erdhe ti.Te dua se me ke marr zemren vetem me buzqeshjen tende dhe dashurin tate je njeriu qe kam prit ne kete jet dhe ja ku jemi te dy.Te dy si pellumba qe pershkojn boten te lumtur dhe te dashuruar,dhe dashuria jon nuk do ket asnje her fund se ne te dy duhem shum x ty zemra vogel.

Je endra qe shikoj qdo nate je vdekja qe do tme merr nje dite je drita qe ne ndihmon te shikoj je e vetmja arsye per te cilen jetoj.

A jam Unë ajo vajzë që e don,
apo vajzë që keni nevojë
për të harruar për ish tuaj?

Do You Love Me?

Kur s’ta shoh syrin e ndritur,me shkojne lotet varg-varg.largesin kush e ka shpikur.S’do te ket qene ndonjehere larg…

Nese une do te vdes me mbulon
Dheu i zi mbi varrin tim do
Ta shkruaj te kam dashtur
vetem ty thikat i duroj
plumbat i pranoj por
Te ndahem prej teje
As qe e mendoj

Kur une te shoh ty e harroj edhe veten e ne qdo moment jam gati ta fali jeten nese e ke kuptuar qka esht e verteta sundo mbi tegjitha UNE TI DHE JETA.

Dhe gjumin e nates po e bej me stres nga largesia jote me vjen qe te vdes syt e tu te kalter si deti qdo nat i kujtoj sikur ti kisha pran qe ti ledhatoj zemer.

Mos kujto se kam humbur edhe ne dete te isha hedhur dallge do te behesha dhe ty do te kisha gjetur.

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.
Faqja 1 nga 512345