alen

Author Archive

Edhe nje nat ne pritje po mbaron
Dita e re ne pritje po fillon
Edhe sa net te tjera do te mbarojn
Sa dit te tjera ne pritje do fillojn

Ah sa me ka marr malli shum po me mungon
Po me mungon gjithqka qe te perket ty
Aroma jote syt e zi

Vetem fjalen pritje sa e urrej si erdhi kjo dit qe ta perjetoj
Kjo zemer e shkret sa shum esht lendu
Sepse pritja me rrjet e ka rrethu

Athu dovjen ajo dit ket rrjet ta shkepus te lirohem nga aty
Dhe te hidhem ne krahet e tu
Nuk e di kjo zemer sa ka me duru ket rrjet qe e ka roberu
Po ta jap fjalen qe do jem e fort se per ty bej gjithqka ne ket bot
se pa ty nuk jetoj as nje sekond

nje nate ne pyll
nje vajz si yll
qante e bertiste
se nuk donte te te humbiste,
vraponte e vraponte ngado qe te degjonte,
donte te te arrinte por fryma ju zinte.

te dua zemra ime te dua shume e di
si peshku pa uje pa ty nuk mund te rri.
edhe pse ti nuk me beson
kjo zemer vetem ty te don.
te shpresoj qe kete nje dite ta kuptosh
dhe ne krahet e mi me vrap te vraposh.

Ne takimin e par u dogja si zjarr.
Ne takimin e dyte te desha si syte
Ne takimin e trete ne zemer mke mbete.
Por nje gje nuk po e kuptoj ,qe tani, qe me ty jam dashuruar ,ti me mua sjellje ke mdryshuar. Nuk po e kuptoj perse ti po sillesh keshtu kur e din sa shum un te du…!

Loti s’do të Pushoj

ç’nga dymbëdhjet korriku
Loti mërrjedh si krua
Se di a ka ardhë te ti
Se di a te ka takuar

Ai po vjen te ti
Ta thot veq një fjalë
Se të desha shumë
E për ty kurrë
S’do të ndalet

E ti si të duash
i jep ndonjë porosi
Qoftë si shpresë e kotë
Apo hidhe në Arrati

Ai mund të shkoj në qiell
Po atje s’mund të rri
Ai kurrë s’do të pushoj
Sa do të ketë larg ty.

Fjala që më mban në Jetë

Një fjalë që dua
Kurrë nuk ma thua
Një fjalë të vërtetë
Që më mban në jetë

Pse nuk më thua
Të dua
Pse hesht
Atë fjal po e pres

Atë fjal të vlerë
Që sjell Pranverë

Ajo është jetë
O yll o lulja ime
Po të ma thuash
Të dua
Unë do të kem qetësi

Edhe sonte nje nate si te gjitha te tjerat,un jam vetem e ti je larg,nuk po me duket shume ndryshe,po mendoj nje kohe te bukur qe kisha me ty,po me bje ngadale nje lot ne syte e mi,po me duket se nata po me vret dhe me duket se mengjesi sdo me gjeje,jam vetem ne nje dhome dhe muret me duket se po me hane nuk e di se si,po zemra po me qan,nuk e di qa ndodhi as se pse se di,di vetem se ti per mua quhesh e vetmja dashuri,jam lodhur shume moj jeta ime me kane mbetur vetem kujtime nuk e di se pse e kam kaq te veshtire kur e di se ti je mire,do doja te te kisha prane te ishim dhe njehere si me pare,te te kisha ne krahet e mi dhe te te shikoja ne sy,te te puthja me shume mall dhe pak ta shuaja kete zjarr,kete zjarr qe po me djeg,kete mall qe po me vret,lotet qe po me shkaterrojne dhe kujtimet qe me lendojne.te dua dhe kete e di mire,sa te madhe e kam kete deshire edhe njehre ne kete jete te te them te dua vertete,te ti puth ata dy sy qe me mungojne aq sa as vete se di,do doja edhe njehre te ishim bashke te te kisha ne krahe,te te shtrengoja fort dhe te zhdukesha pastaj nga kjo bote,te vdisja dhe me te mos isha veq edhe njehere te te kisha ta shohesh edhe ti lotin tim dhe te dish qe je shpirti im,te dua perjetesisht moj zemra ime e vogel.vertete me ka marre malli per ty shume,dhe po e kujtoj me lot gjdo moment qe ishim bashke se ka qene koha me e mire e jetes time,te dua te dua.

Me ka marre malli per ty,te dua me shume se gjdo njeri tjeter ne bote,po qaj gjdo dite dhe gjdo nate,nuk e di se si do ja bej,a do vazhdoj gjithmone te merzitem keshtu,a gjithmone do te kete lot ne syte e mi per ty,dua gjdo gje tenden,ti dua syte e bukur,floket e tu te gjate,fetyren tende si engjell,zerin tend te mbel,i dua buzet e tua,trupin tend te bukur,e dua gjdo sekond qe kemi kaluar bashke,dhe me ka marre malli shume per keto te gjitha.kur them se dua gjdo gje tenden them vertete per gjdo gje tenden,tani qe nuk te kam me me ka mbetur nga ti vetem kujtimi,me kane mbetur vetem lotet vuajtja dhe dhimbja qe spo mbaron kurre,tani qe nuk te kam ty prane un jam i dashuruar me totet qe i derdh per ty jam i lidhur ngusht me dhimbjen qe ndjej nga mungesa jote,po qaj dhe jam i lumtur sepse keto lote po derdhen per ty,e di se eshte pak e quditshme,dhe ndoshta nuk e kupton po un keshtu ndjej,je vetem ti ne zemren time,kujtimi jot nuk po lejon qe un te vazhdoj perpara edhe pse mendoj se nuk dua te vazhdoj sepse me pelqen ti kujtoj ditet qe ishim bashke.kur ti ishe gjdo gje ishte e bukur dhe un isha i dashuruar me jeten sepse jeta ime ishe ti,gjdo buzeqeshje qe vinte nga un vinte nga ti,kisha parajsen perpara meje dhe e doja shume,isha i lumtur.tani qe ti ke ikur mua me ka mbetur vetem eresira vetmia frika vuajtja dashuria qe kam per ty qe po me detyron ta vazhdoj jeten,te dua drita ime,tani kam nga ti vetem kujtimet e bukura qe po me mbysin nje erresire te pafund,nje buzeqeshje te vyshkur ne buze dhe nje lot ne sy qe vazhdon te rrjedhe gjithmone,e dua erresiren qe kam nga ti e dua vuajtjen qe po kaloj,te dua ty dhe dua gjdo gje qe vjen nga ti moj drita ime,po veten nuk e dua me.te puth me mall zemra ime. dua gjdo gje tenden.

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.