alen

Me ka marre malli per ty,te dua me shume se gjdo njeri tjeter ne bote,po qaj gjdo dite dhe gjdo nate,nuk e di se si do ja bej,a do vazhdoj gjithmone te merzitem keshtu,a gjithmone do te kete lot ne syte e mi per ty,dua gjdo gje tenden,ti dua syte e bukur,floket e tu te gjate,fetyren tende si engjell,zerin tend te mbel,i dua buzet e tua,trupin tend te bukur,e dua gjdo sekond qe kemi kaluar bashke,dhe me ka marre malli shume per keto te gjitha.kur them se dua gjdo gje tenden them vertete per gjdo gje tenden,tani qe nuk te kam me me ka mbetur nga ti vetem kujtimi,me kane mbetur vetem lotet vuajtja dhe dhimbja qe spo mbaron kurre,tani qe nuk te kam ty prane un jam i dashuruar me totet qe i derdh per ty jam i lidhur ngusht me dhimbjen qe ndjej nga mungesa jote,po qaj dhe jam i lumtur sepse keto lote po derdhen per ty,e di se eshte pak e quditshme,dhe ndoshta nuk e kupton po un keshtu ndjej,je vetem ti ne zemren time,kujtimi jot nuk po lejon qe un te vazhdoj perpara edhe pse mendoj se nuk dua te vazhdoj sepse me pelqen ti kujtoj ditet qe ishim bashke.kur ti ishe gjdo gje ishte e bukur dhe un isha i dashuruar me jeten sepse jeta ime ishe ti,gjdo buzeqeshje qe vinte nga un vinte nga ti,kisha parajsen perpara meje dhe e doja shume,isha i lumtur.tani qe ti ke ikur mua me ka mbetur vetem eresira vetmia frika vuajtja dashuria qe kam per ty qe po me detyron ta vazhdoj jeten,te dua drita ime,tani kam nga ti vetem kujtimet e bukura qe po me mbysin nje erresire te pafund,nje buzeqeshje te vyshkur ne buze dhe nje lot ne sy qe vazhdon te rrjedhe gjithmone,e dua erresiren qe kam nga ti e dua vuajtjen qe po kaloj,te dua ty dhe dua gjdo gje qe vjen nga ti moj drita ime,po veten nuk e dua me.te puth me mall zemra ime. dua gjdo gje tenden.


7 Komente për “Dua cdo gje tenden”

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.