alen

Zemra jote nuk rrahu per mua pranoje, nuk ke pas kurr ndjenja per mua fiksoje, po te me doje nuk me lendoje, kur me mbysje me lot sa zi u tregoje, dhe nuk ndryshoje perseri vazhdoje te me lendoje, ne krahun tjeter me ate shkoje, me dashurin tende te madhe une nuk i besoja te tjerve por i besova syve te mi, e verteta heret a von del ne shesh gabimi im ka qene qe te kam dashur, mos kerko falje se nuk te fal dot, te fala shume sa desh shkatrova veten time, koha ndryshon gjithcka nga e keqja duhet te mesosh te miren duhet ta jetosh.


3 Komente për “Zemra ime”

 • CELESTE:

  Diten qe te njoha ..se di ndoshta isha me fat ate dite ..ndoshta zoti te ka derguar per nje qellim tek une. Jam ajo qe edhe pse jam me lot ne kete moment shpreson per te miren gjithmone. Nga nje here ndihem e lodhur e humbur mbylli syte dhe te kerkoj po ste gjej …Kam frike se me duket te humbas dreqi te haj me ther zemra gjithmon qe ti je keq ..gjithmone qe zihemi .. Me dridhen duart me dridhen buzet lotet skan te ndalur ..dhe ti sje ketu .. Kam nevoje per ty dhe kur jam e merzitur me ty. Kam nevoje sepse te dua .. Po nga nje here mendoj se jam e mallkuar..ndoshta sdo shoh dite te lumtur ne jet .. Ndoshta duhet te vuaj per ndonje gabim qe kam bere…
  Jam e lodhur ..por cdo dite e re qe fillon une gjej forcen perseri dhe vazhdoj te te dua me te njejten dashuri si diten e pare.. Dhe me beso do vazhdoj keshtu dhe sikur te mos kem me force per asgje ..per te te then fjalen “Te Dua” do gjej gjithmon forcen ! 🙂 🙂 🙂

 • CELESTE:

  Perse ti hesht kur une te them “te dua”?!
  Perse ti nuk flet per ndjenjat e tua?!
  Perse ti zhytesh ne ate qetesine tende?!,
  Dhe une vuaj per dashurine tende!….
  Perse gjithcka nuk ka nje shpjegim,…
  kur une qaj e lendoj shpirtin tim?!
  Perse i tham njeri-tjeterit “Te Dua”,
  kur me njeri-tjetrin ne nuk perfunduam…
  Perse hedhim te njejtin hap drejt dashurise..
  Kur ti ishe per mua engjelli i gjithesise?!
  Perse gjithcka qenka e pamundur per ne….
  Kur ne dashuri fatin nuk eshte me ne?!
  Perse!Perse kjo fjale qe nuk e gjetem dot kurre…
  me le ne harrese me plage qe nuk sherohen me kurre…..

 • CELESTE:

  Nese me Dashuron me Dashuro…..
  , Te lutem mos me ler te largohem prej teje, nese me dashuron mos me bej te qaj per ty, nese me dashuron te lutem thjesht thuaja… Lene krenarine ne nje ane, mbase duke mei thene qe me dashuron lotet e mija do mbarojne, mbase duke me perqafuar largimi im do shkurtohet… Te lutem nese me dashuron thuaja cdo dite fjalen “Te Dua”, mbase kam nevoje ta degjoj ne cdo moment nga ti, nese me dashuron vertet mos me ler te ik,,, Nese me dashuron vertet qendrom afer, perqafom… Ti nuk e imagjinon se sa ngrohtesi i jep zemres dhe trupit tim nje perqafim i yti. Une kam nevoje per ty, kam nevoje per prezencen tende, kam nevoje per perqafimet e tua… Kam nevoje per dashurine tende… Nese me dashuron te lutem mos me bej te ndjehet vetem qendrom gjithmone afer vetem atehere bota do me dukej se ke kuptimt… Nese ke ndjere ndonjehere per mua me merre per dore shtregoje fort dhe thuajm se sa me dashuron, mbase ty do te fali edhe me shume dashuri se sa me fale ti. Nese do me falesh nje buzeqeshje do te fali me mijera buzeqeshje te tjera ty… Une te dashuroj me gjith shpirtin tim, prandaj te lutem mos me largo… Ndalojm dhe thuajem dhe ti ke nevoje per mua. Do ishim te lumtur te dyt… Do ndanim shume e shume gjera, momente te mrekullueshem sebashku. Nese me don me vertet thuajm vetem se me dashuron, thuajm qe pa mua as ti nuk jeton
  Sic nuk mundem un pa ty.. 🙂 🙂 😉 🙂 😉

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.