alen

Ti erdhe ne jeten time
kur jeten nuk e doja,
me solle dashurine
kur ate nuk e besoja.
Me bere te lumtur
ne kulmin e trisshtimit,
kur rrugen kisha humbur
ne kthesat e deshperimit.


Me largove dhinbjet
me buzeqeshjet e tua,
me sherove zemren
me bere qe te te dua.
Ti erdhe si engjell
kur ate nuk e prisja,
me riktheve jeten
kur doja te vdisja.
I dhe kuptim dickaje
kur asgje skishte kuptim
tani jeta jote,
do ngelet ne shpirtin tim.


9 Komente për “Ti…”

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.