alen

Posts Tagged ‘per ty i dashur’

Ku je qe sje me mua,
Te lutem nje fjale me thuaj,
Qe te ndihem me mire kam nevoje,
Nje fjale tenden ta degjoj.

Zemra ime ndjen vec frike
Te lutem zemer mos ik,
mos me ler vetem ne kete jete,
Pa ty kurre drite per mua s’do kete.

Cdo nat per ty ri e mendoj
dhe shpesh ato qe kaluam kujtoj,
Sepse tani vec kujtimet me kan mbetur
cdo nat shpirti im eshte duke u tretur.

Besoj edhe pse nuk isha e perkryer,
dhe pse nuk ka te falur,
Un te doja dhe kio mjaftonte
per ta ber jeten tende te perkryer.

Se un do te te dua per cdo dit e cdo vit
Por nuk kerkoj te me falesh
apo te kthehesh tek un,
Doja vetem te dije qe te dua shum.

AB per ESH

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.