alen

Posts Tagged ‘martesa jote’

Mbreme te pashe ne enderr,
ti ishe bere dhenderr,
une nuk isha nusja jote,
ti duukeshe me i lumturi i kesaj bote.

Tu afrova te te uroj fat,
me the zemer s’te kam harrur asnje cast,
ate cast e gjitha u drodha,
se cpo ndodhte krejt u hutova.

Vetem e permblodha dhe ne sy e pashe,
Atehere pse u martove, i thashe,
Ai m’u pergjigj s’pata zgjidhje tjeter,
vecse ta harroj dashurine e vjeter.

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.