alen

1. Jeta ime eshte nje liber i hapur ku vuajtja dhe dhimbja jane pjes te pandashme .

2.. Ajo qe ndodhi perfundoi jeta ime ketu mbaroi nuk me the lamtumire ike pa me pershendet vetem plage ne zemer dhe lote ne sy e kam kujtim nga Ty

3. E shkruaj kete Sms si engjulli ne vetmi ne oret e vona prano kete poezi heshtja dhe dhimbja shendrohet ne dashuri Zoti na ndihmofte ishalla do jemi bashke Une dhe Ti .

4. Mos dashuro ik nga kjo ndjenje mos e provo dashurin se si kembim do e maresh vuajtjen qe gjithe jeten do e kesh kujtim (Mos dashuro por lejo qe te dashurojne).

5. Sh sh sh mos bej zhurme mbaj qetesi lexo Sms dhe ndjehu me mire naten e mire te uroje gjum te embel te deshiroje Pershendetje ta dergoje me yjet e nates nje mpuch ta dhuroje .

6. Ne kete nate magjike cdo njeri ne bote festojne 24 ore .Gjithe njerzit gotat i cakrojne ne kete nate te magjishme nje urim ty ta dergoje .Urime Vitin e Ri fat shendet e lumturi ne jete te deshiroje . Cdo deshir e jotja zoti ta plotecofte cdo ender e jotja tu e realizofte nga zoti kerkoje gjithe lumturin e botes vetem ty ta dhuroje sukses ne kete vit te deshiroje.

7. Ne mengjesin e ftofte, ne diten e heshtjes , ne naten e erret , ne jeten e vetmuar un ende te dua dhe pse ti me ke harruar .

8. Cdo njeri gabon kete cdo kush edin mjaft ke gabuar deri tani . Te lutem mos gabo perseri .

9. Mendo me koke , degjo me zemer shkruaj per ate qe ka emer dhe qe jeton me zemer .

10. A ka njeri ne kete bote qe din te dashuroje . A egziton dikush zemer te ma fitoi . A po problemi qendron tek un qendron se un jam ajo qe nuk dashuroje.

11. Ne oret e vona me fal nese ju shqetesoi me fal per pengesen nese ju pengoi me fal per gjithqka qe ju shkaktoje vetem nate te mire dua t’ju uroje .

12. Sonte po tretem ne vetmi. Sonte lotet jane ber miqte te mi Sonte kjo dashuri po vdes behet shkrum e hi . Sonte po te them se fajtor i vdekjes sime je vetem ti .

13 Para disa viteve kerkova nje djal te embel, te bukur, dhe te sinqert por nuk e gjeta dote ! Sonte u njoha me nje njeri me fat ne bote qe je vetem ti O Loqk .

14. Sonte ne turmen e njerzve ty po te kerkoje po pi qe ne ty te mos mendoje por as pija nuk me beri tet harroje . Ne tollovi pa kufi kerkoje nje djal sikur ti e shoqeruar nga gjithe kjo tollovi me mungon diqka me mungon Zemer Ti …..?

15. Shiko dhe Mendo , Degjo dhe Beso nje fjal ty ta dhuroje Ti vlen mos harro.

16. Gjykatesi me i rende eshte Ndergjegjja .

17. Ti me the harrom por un aq shpejt harrova sa qe kam harruar tet harroje .


9 Komente për “Sms dashurie …”

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.