alen

Sa kohe u be qe s’shoh me syte e tu
dhe perseri po i perfytyroj,
Sa kohe u be qe nuk puth buzet e tua..
dhe prape e ndjej ngrohtesine e tyre.

U be shume aq shume kohe
qe nuk perkedhel me trupin tend
dhe prape e ndiej aty ne trupin tim,
Sa dua te te shoh perseri.

Po jane vec lutje te kota pa gram shprese,
Se fati deshi qe te ishim larg.
E kjo largesi na beri te kuptonim
Se sa e donim njeri-tjetrin,


Një koment për “Sa kohe u be”

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.