alen

Çfar mund te jetë jeta.. kur në të përjetova vetem te hidhuren…
Sikur te mundja ti mbyllja sytë.. e të mos i hapja më kurr…
Nuk mund të jetoj pa e ndier aromen tende…
Çdo minut kalon e unë ende jam këtu pa lëvizur …Më ndjek zëri ytë kudo… dhe më shton shpresën për te vazhduar jetën…
E humbur ne shikimin tënd edhe ne mendimet e mia…
Nëse ende jetoj ne kujtimet e tua do të me lëndosh edhe pse nuk do ta dish…
Një ditë pa menduar do ta ndjesh dashurinë qe e ndjeva unë per ty…
Nje ditë do të të mungoj dhe do ta ndjesh butësin time mbrenda…
Një ditë do ta kuptosh se sa te dua…
Një të neserme ne shpirtin tënd do te shfaqem unë dhe do ti kujtosh momentet tona… se sa bukur kaluam … se sa e qeshura iku … por nuk është faji yt e as imi qe tani po përjetojm momente të vështira…
Kjo është jeta … Gabimet falen por jo edhe tradhtitë…
– Ndjehem sikur po e ndjek qetësinë tënde … Dhe për sa më shum që po mundohem ta gjej menyrën që të jap dashurinë time… Asgje…
Jetoj ne vetmin tëmde nëse dikush te lëndon…
Sa me dhemb ta dij se mer frym por sje i lumtur…
Për mua je engjull qe çdo natë më ruan , që ne ëndërrat e mia shton qetësinë…
Dhe duke menduar për ty pikon loti që gjithmonë ti e fshije nga sytë e mi…
– E mallkoj ditën kur rrethanat tona na ndan …
– E mallkoj çdo minut që ma kaplon shpirtin me vetmin e ankthit tim…
– E mallkoj jetën qe me beri te vuaj
– E mallkoj kohen qe jam e vetmuar..
Sa do te doja qe së paku vetëm edhe një herë të të kem afër qe të mund të të ndjej e të të shtregoj fort…
Kudo që je mos harro që edhe pse jemi larg Zemrat tona janë afër…
Nuk mund të të them dot lamtumir … nëse ne jetë ishe i vetmi qe e dashurova…
Nuk mund te flas e te bëjë kinse jame lumtur…ne hapesiren time po plas jeta ime…
Përqfar te jetoj nese lufta ime është kotë…
Përqfarë jam në këtë botë nëse kur kjo nuk rrotullohet…
Jam e vetme ktu dhe lutem për plagët të shkojn , Zemra ime ka Hakmarrje që më bënë te vështir të zgjohem …
– Sdua te dorëzohem , dua të të kem afër të kaloj jetën me ty përgjithmonë..
Të Të dua nuk është zgjidhje … sepse nëse nuk te kam ateher ajo është e kote..
– Por çfardo që ndodh me mua …të lutem Kurr Mos Më Harro..!!


12 Komente për “Prozë Dashurie”

 • Gostivarja:

  🙁

  teper emocional….

 • mia:

  uaooooooooo shume e mire kjo histori i lumshin dyart asaj/atij qe ka shkrua<>

 • E BRAKTISUR NEPER LABIRINTHE ME HUMBI ARSYA E JETES, ASGJE TJETER NUK JETON PER MUA VEQ VESHTRIMI YT I THYER,KU JAN ATO BUZEQESHJE SHIKIMET ME ATA SY MAGJEPES QE PER MUA ZGJONIN EMOCIONE TE PAPARA,MELODIN E JETES SIME TA DHUROVA TY , SI DUKET AHENGU I KENGES SATE SKA JEHONE,
  SA DESHIROJ TE JEM LARG TEJE ELE TE ME PERVELOJ MALLI I PASHUAR PER TY,POR QDO SYNIM JETE ME SHPIE KAH TI E ATY FJALA E ARTE E SHENUAR ME SHKRONJA TE ZJARRTA : TE DUAAAAAAAAAAAAAA

 • besnike:

  shum e dhimshe por ne fakt ata qe duhen nuk e di pse nuk i bashkon zoti ?

 • toni:

  shummmmmmmmmmm e bukurrrrrrrrrrrrrr

 • dua te te shoh ne sy se po me djeg malli per ty sikur te isha reze hene do hyja ne dhomen tende sikur ta dije sa te dua sikur vetem nje çast te medoje per mua

 • kjo esh vetem per nje djal nga peshkopia qe e dua shuuuuuuuuuuuuuuuuum.

 • jam zhytur ne kaltersi te qiellit mundohem te gjej rrugdalje vec ne to!!POR KOT!! SEPSE SI DUKET EDHE ATO FSHIHEN NGA UNE ME SIGURI SE ADHUROJN VETMIN…VETMIJ! FJAL TEPER PIKELLUESE,POR VCALLE SI DO TJU DUKET KUR DO TJU THEM SE JAM NJE VAJZ E CILA TEK UNE MBIZOTERON VETMIJA!!!CDOHER MUNDOHEM NDJENJAT TI SHPREH PERMES POEZIS PERMES SEKRETREVE TE DASHURIS POR ATO JAN TINGUJ PA FJAL…NUK FLASIN TE TE TREGOJN..SA E SA LETRA PER TY IJ KAM SHKRUAJTUR..MA VERBOVE TI NATEN DHE U TRETE NGADAL MI REMBEVE TE GJITH ENDERRAT DHE SHPRESAT MI LE MBAS..E SHTANGUR KAM MBET NGA KJO DASHURI E PAMBARUARCFAR PO NDODH NE KET BOT SE KUPTOI DASHURON VALLE NJERIU APO JETON PERMBI RETE…

 • Vanessa:

  shum trishusee :S

 • erza:

  NJE KENGE E KAM DIT PREJ QE JAM DASHURU E KOM HARRU KSHTU NA QENKA DASHURIA E PA VERTER KUSH NUK KA ZEMER MA MIR ME LAN KREJT

 • ATE QE NUK E PRITA SANTE ME NDOSHI
  ZEMRA YTE ZEMREN TIME VODHI
  ME PLOT DASHURI ME BERE TE MENDOJ VEQ PER TY
  TANI GJUM NUK PO KAM NE SY
  MENDOVA SE KJO JETé ISHTE PER MUA
  POR E VREJTA SE KAM GABUAR
  PER TY JAPA JETEN
  PER TY DHASH SHPIRTIN TIM
  E QKA BERE TI ….?
  M’LENDOVE MU DHE SHPIRTIN TIM
  LENDOVE NJE ZEMER ,NJE JETIM
  AI QE SDUHET TE JETOJ JAM UNE ME EMRIN :
  *KuJtIm*

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.