alen

– Një mijë poezi do ti shkruaj për ty ,por asnjëra s’bënë punë ,që të kthehesh tek unë,
mollë e ndaluar, e ndaluar për ne, qenka dashuria jonë, që u mbulua me dhe!!

Merre zemren time të shkret mbyte me durë tua pastaj knaqu në këtë botë se më s’të them të dua!
Se kjo zemër veç për ty ka rrah dikur, por ti këtë se kuptove kurrë!!

Çdo ditë po vdes nga pak, se dhemjen e kam afër e ty të kam larg. Kam prit e nuk ke ardhë …

Dua te te them te dua
Por ti sme degjon
Dua te tregoj se çfar
Je per Mua Por ti Nuk
E Kupton Dua te kerkoj
Te falur Por ti se Pranon
Sdua te kerkoj ndarje
Por ti Kete Po kerkon…

Shyqyr që shkove
e qafen e thefsh
syt mos ti pafsha
e kurrë mos u kthefsh…

___00000___00000 *.*. * * .
__0000000_0000000. * . * . * . * .* ..
__000000000000000. * . * .
___0000000000000 * . * . * .*
____00000000000 * . *. *
______0000000 * . * . *
_______00000*.*.*.*
________000*.*.*
_________0*.*


15 Komente për “Poezi Të ndryshme..”

 • e di se ti nuk me degjon e di se shum shpejt do te me harosh kur nuk do te kujtohet se qa me ke premtu fjalet qe mi thojshe veq tyyy do te duuu pse kaq shpejt ti ike e kur nuk mu lajmorove a thua kaq shpejt dashurin time e harrove e di qe nje dit do te vdes edhe dheu i di do te me mbuloj por as ather zemra ime ty sdo te harroj sepse me gjith zemer te kam dasht dhe te dashuroj tduuu shum edhe pse ti um ki harru une me gjith zemer do tduuuu

 • mos me harro sepse une te du mos dashuro tjeter kur e din se une te du mos mendo te ikesh sepse nuk do te mundesh mos harro qe mke than tduu mos harro zemer qa me ke premtu mos harro nje fjal qe gjithmon ma ki than je dhe do te jesh gruja qe dashuroj

 • esti:

  NUK TE PREMTOJ DASHURIN,POR TA DHUROJ.NUK TE THEM TE DUA,POR TE DASHUROJ KUR TE THEM TE DUA ,NGA VENDI LEKUNDEM.KJO NUK ESHTE THJESHT SHKRIM POR ESHTE E VERTET,ESHTE DICKA QE SE DIJA POR MA MESOI JETA,I MESOVA KUR MU SHFAQE TI,JAM NJERIU ME I LUMTUR TJETER GJE NUK DI.ROB NE VAL TE OQEANIT QE ME SHPEJTESIN ME RREMBEU MA MORI ZEMREN POR NUK MA THEU X MUA KY OQEAN ISHE DHUNTI SEPSE OQEANI ISHE TI JE JETA IME LUAN

 • esti:

  ME FAL NESE NE KETE MOMENT PO MENDOJ KEQ X TY,POR ESHTE SE TE DUA ME PAFUNDESI,ME FAL KUR TE THEM SE NUK ME DON ,E BEJ SE TE DUA, ME FAL NESE JAM XHELOZE,E BEJ SE TE DUA,ME FAL NESE SHUM PO TE BEZDIS,POR E BEJ SE TE DUA ME SHPIRT ME FAL X GJITHCKA

 • esti:

  NE ZEMREN TIME DO JESH CDO DIT E NATE DHE BASHKE ME MUA DO TRETESH.MOS KUJTO SE JAN MASHTRIME,POR JAN FJELET E ZEMRES TIME TE DUA NE PAFUNDESI KJO ESHTE E GJITHA AJO QE NDJEJ X TY

 • esti:

  SHPESH DETI FLET ME FJAL TE LARGETA THOT GJERA QE ASKUSH SI DI,VETEM KUSH DI TI DEGJOJ MUND TI KUPTOJ,POR TI DEGJO ZEMREN TIME AJO TE THOT VETEM TY TE DUA TE DUA NE PERJETESI

 • besarta:

  dashurina osht liber qe ti duhet ta lexosh,dashuria osht storie qe ti duhet ta tregosh,dashuria osht smundje qe ti duhet ta tregosh

 • adem:

  NGA MAJA MALIT NGA MAJ E PEMES TA UROJ DITLINDJEN ME NI PUTHJE NGA MESI I ZEMRES. LOTI BIE NGA SYRI KUR TI E SHIKON KUR TE THEM TE DUA TE LUTEM BESAO???

 • besa:

  o este une ty te dua a vjen qdo nat te une kur i sho keto vuaj tham te kisha pas estin dhe ishum knaqatung puthje nga besa

 • cona:

  te dua forte shumi

 • azra:

  UNE STE DUA POR TI VAZHDON TE ME DASHURSH…HEC SHKO PEJE TOMMLIN

 • Azra:

  une pushimet verore i kam kaluar shum bukur
  shpresoj se edhe pushimet tjera do ti kaloj edhe me bukur .une ne pushime verore shkova tek dajat atje ishte nje natyr shum e paster

 • tina:

  shumm poezi te mir ka ktu valla bishti maces plot me lesh lexoje mesazhin e mos u kesh hahahahaah

 • shqipridona:

  Me merr malli sa her te shikoj te puth ne fotografi dhe te kujtoj
  me lot ne faqe te endrroj gjithmon do te te dua kurr sdo te harroj《♥

 • rita:

  dashzroje me te vertet e jo me mashtrime

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.