alen

Mos me marto nen
se ende nuk jam e rritur
ku dreqi me shkoj femirija
mir pa e ditu
si te them te dua
dike qe urrej
si te puth dike
qe fare se ndjej
te gjith kta dasmor
pse kan ardhur sot
te gjith luajn e qeshin
vetem une derdh lot
pse moj nen e dashur
pa me pyetur me ke dhen
si ste vjen keq moj nen
se bija jote jam
dhe ne trupin tim
gjakun tend e kam
kthej prap krushqit
mos me thuaj nen te shkoj
me fal nen se ste kam than
por une nje tjter dashuroj
me fal dhe ti i dashur
se spata guxim te luftoj
se perveq teje
askend se dashuroj
nese sjam e jotja
e askuj sdo te jem
ne zemren time
vetem emrin tend
do ta kem
so te shkoj ne vdekje
e vetem ajo do te me shpetoj
por te lutem ti mos qaj
se prap te dashurpj
a e sheh moj nen
se sot si esht kjo bot
ta shikosh bijen tende
si kalbet nen tol
vetem nje fjal e jotja
do te ma ndryshonte jeten
por ti per mua me shum
e preferon VDEKJEN


17 Komente për “Martesa pa dashuri”

 • dita:

  Jona shum e bukur poezija me pelqeu shum,shpresoj qe kjo mos te jet e vertet po te jete vetem poezi,une ty te deshiroj shum fat ne jete me at qe do me se shumti tung nfa dita

 • kjo eshte nje poezi dhum e bukur poee shpreoj qe vetem poezi te jet dhe qe kjo te mos i ndodhe askuj ne jeten e vet,ajo nane qe te ka lindur dhe me ty gjithmon jeton as nje her ste do te vdekur dhe ne qofte se qdo gje ja bon.te psh besi londer,dhe te kerkoj falje nejkosisht nese te shqetesoj bay

 • estephany:

  te pershendes.shpresoj edhe une te mos e vuahs vertet kete gje.dashuria eshte gjithcka pa dashuri asgje ska kuptim.asgje.

 • hmm…. shum mir e ki shkru po shpresoj te jett vetem Poezii e Jo e vertet Te uroj suksese ne jett :D:D

 • hmmm….. shum poezi e mire komplimente per autorin e kesaj poezie
  kissssss

 • shum shum shum poezij e mir shperejos se mos ti ndodh askujt ne jett:(:(
  dhe le te jett vetum poezziiIjJ

 • o duart te lumshin o poet a poete se ekishe shkri krejt valla hallall gjiri nones qe tka ushqy ty se e kishe ba si met pas than un qeshtu shkruje flm flm flm flm shummmmmmmmmmmmmmmmmmmm shummmmmmmmmmmmm

 • vjollca:

  Jeta ime
  ………
  Ju shoqet e mia
  kur te shkoni ne shkoll
  rreth bankes time te veni kuror,
  kam qen vajz e re e zgjuar ne mendime
  dhe per kete shkak huma rinin tim.
  Ju lutem shoqe ju lutem
  mos gaboni te dashuroeni
  se dashuria esht zjarr
  qe te qon deri ne varr..

 • o mein got um ka shti me vujt qikjo poezi pasha ni zott um ka shti me kajten shum shuuum po pelqen persteprii…..:S:D

 • hehe edhe mu me pelqej shum shum shu,m

 • arta:

  shum e bukur jam e pajtimit me ate komentin e pare shpresoj te mos jete e vertet ju them te gjitha nenave qe nese bija nuk deshiron te martohet me ate qe nena deshiron mos e beni ate sepse ti nuk e jeton jeten me te por ajo athere leta mer ate qe deshiron sepse edhe pse martohet me ate qe se deshiron mendet do te mbetin prap te ai qe e ka dashur.

 • lina:

  e martesa e detyruar koka sendi ma i keq ooo

 • lida:

  peoezia perfekt

 • s.:

  mua pervet me ka ndho nuk pe mar njeri at qe e don met veert kur e lexova qet poezi e din si me pas kushtu mua un se mora ata qe e deshta se u fejova ma tjeter eedhe ai asht feju me tjeter kan po ishte shum keq sepse kojshi e di kur pi ndishe tu kendue darsem e ti veq loton shum keq po ish ishalla se prpvon zoti kerkan qashtu e e meron krejt femrat qat person qe edojn sepse jeta ime se di qysh ka mukan

 • shok sod shok neser per vajzat e sodit dashnor masnesr

 • DASHURO SE DASHURIJA ASHT PJES E JETES BUZQESH SE BEZQESHJA TA SHTON JETEN VAJTO SE VAJTIMI ASHT SHPETIM POR MOS TRADHTO SE TRADHTIA ESHT LENDIM

 • Alton:

  me djge ne shpirt me ket poezi

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.