alen

Mos më kritiko në çdo fjalë,
Mos më thuaj që unë nuk di,
Sepse jam i vetmi djalë ,
Që në këtë vend solli risi.

N’moshën më t’mirë të rinisë,
Krejt i braktisur nga jeta,
I thura vargje dashurisë ,
Kur ju thurnit gënjeshtra. 


E di që më kundërshtoni,
N’biseda thoni:-Ai nuk di!
Por në ëndërr më lakmoni,
Vetën qortoni:-Pse s’jam si ai?!

Ndryshoni sa s’u ka humb vet’dija,
E mos ecni mbi hapat e mi;
Tregom,a ka më mirë se thjeshtësia,
Dhe harmonia me çdo njëri?!


4 Komente për “Harmini”

 • edona:

  Ne jet ka plotosisht te verburr porr ata e dinn rrugen edhe me mirr se ne edhe psee ata nuk shohin poor din te dashurojn

  • per ty:

   Te deshta te dua dhe do te dua gjithmon edhe pse trupi do ti takoj tjetrit shpirti im do te takoj vetem ty do te jesh pjes e pa ndashme e jetes time kur trupin tim do ta mbuloj dheu i zi shpresoj te me pushojn dhimbjet e zemres lotet e derdhur per ty ater do ti takoj vetem ZOTIT shpresoj te me fal per mekatet qe ja bera vetes duke te dashur ty me shum se veten ahh sikur te ishim bashk dhe mos te mendoja per vdekjen por te mendoja vetem per tyy dhe vetemm per tyy #A..!!??

   • jeta e rend:

    Ehh mojj jet shumm e rend e rejshme ishe kon dikush jeton pee mu e un hic per kerken nadhta se kom boo shpirti im me vedije jom mashru me rena jom largu pa ni asrye kom gabuu e dii tkom tradhtuu e di po asnjeher un nga jeta ste largova se di ku gabova pse tyy tu largova ndoshta prej shoqris ket sen e perjetova tradhtare sot me emer tradhtare sot me zemer me tpas ngu un tyy sot kishin njejtin mbi emer shpirt po vuj per ty per ata dy sy pse doshta jetes pse unn tash jetoj pa tyy :`(

 • klodi vali.:

  sh e bkr love vali….

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.