alen

Vetem nje Puthje,
deshiroj nga ti,
vetem nje Puthje,
qe ta ndjej kete Dashuri !!!

Puthjet e tua,
kurr nuk i harroj,
do ti mbaj per kujtime,
si ender te jetes sime!!!

Edhe ne gjum kurr jam,
mendoj qe pran te kam,
dhe me puthen mua,
e me the \\”Te dua\\” !!!

Ne gjum te endroj,
Puthjet tua si harroj,
vetem per ty mendoj,
se vetem ty te dashuroj !!!

Vetem edhe nje Puthje ,
nga ti deshiroj,
dhe te te keme prane,
se vetem ty te enderroj !!!

**********************

Ishte një mbrëmje
…kur ne mbetëm vetëm,
ti afër meje si asnjëherë më parë,
prej atëherë
…gjithçka unë për ty ndjeva,
prita momentin ne të jemi bashkë…

Dëshiroj që ta kuptosh,
se për ty unë kam nevojë,
tani bashkë që u takuam,
nuk di se ç’ka te tregoj,
dua të zgjohem bashkë me ty,
kur mëngjesi të agojë,
ëndrrën time të përflakur
bashkë i dashur ta përjetojmë…


Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.