alen

Vjen papritur si rrebesh
Dhe troket pa pushuar
Ti kthen koken ja ku jam
Vall ne jete ke dashuruar.

Nga fryn era ti kthen gunen
Je enigme pa kuptim
Nje vullkan qe nxjerr llave
Ti afrohesh te perpin.
Enigme une ty te them
Jeto jeten mos bej keq
Neser mund te jet shume von
Djalli mund te coj ne dreq.

Pse si jep kuptim jetes
Vec mashtrimi te ka sundu
Shiko veten te uleras
Shkon diku kuturu.


2 Komente për “Enigme”

 • ylljon kryeeziu:

  Te dua deri sa te vdes a medon timua per xhixhjen ta pres edhe pse jem larg kam mall per ty une ty te dua o shpirti im sa te dua un ty ti sme beson une kurr per jet ste harroj

 • sahide molliqi:

  A saerand dashnija mjer sj qe vun sa e rand fjala lamtumir lumi aj qe sedin
  A sa e lumtur kesh afer kur te pata
  Kur mu largove ti pamu smund jetove as une pa ty as
  Ti pamu o shpirti im kthehu prap tek un

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.