alen

Dielli sot perendoi i merzitur
Sa nuk qau kur e pa qe ne u ndame.
Qe u mundova te te mbaj, e pa dhe ai
Edhe yjet, tek po dilnin them e pane.

E merzitem diellin sot,ne te dy
Dhe kur merzitet me pak shkelqen, dije mire
S’eshte njeri, qe ti t’i shohesh lote ne sy
Per ndarje te tilla, as atij nuk i vjen mire.


U merziten edhe yjet, e pashe mire
Mbledhur tok te bisedojne, i pashe vete
As atyre qe u ndame, s’ju erdhi mire
Nga momenti qe u ndame, shkelqimi i’u tret.

Ju vjen keq edhe yjeve,e sheh ti?
Shume merziten po pane zemer te plagosur
Ndaj t’u luta te mos ikesh, se e di
Ashtu si dielli edhe yjet, jane merakosur.


Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.