alen

E mallkoj diten qe te pash,
E mallkoj shikimin qe ta dhash,
E mallkoj buzqeshjenqe ta dhurova,
E mallkoj veten qe ne ty u dashurova.

Nje zemer e vetmuar
po pikon gjak,
Prej mungeses tande,
po digjet flak.


Nje puthje e jotja,
me kishte ndimuar,
Zemren time
per ta sheruar.

Me fal qe te desha,
me fal qe te dua,
Me fal qe s”jam me ty,
e me fal qe ti je pa mua.

Me fal qe te mendoj,
me fal qe s”te harroj,
Me fal qe pa ty,
Nuk mund te jetoj.


10 Komente për “E mallkoj”

 • nevrikja:

  te dua

 • Sylarushja:

  Ka njerez qe se dashurine se meritojne ngaqe sdine te duam por te mashtrojne

 • vjola:

  shum poezi e dhimshme

 • andeta:

  po kjo nuk eshte nje poezi po tre e mallkoj dhe nje zemer e vetmuar dhe me fal

 • jera:

  e mallkon sepse ai te ka bere te vuash

 • mullaliuarben93@gmail.com:

  disa njerez nk e meritojn dashurin qe ti ja ke dhuruar

 • krisa xani:

  te dua

 • besmiri:

  Te kam marr shume inat. Si erdhe keshtu, pa pandehur, plot mister, e pushtove mbreterine e dashurise time?
  Po si munde njeher? Une mendoja se muret e akullta qe kisha ngritur, ishin mjaftueshem per te penguar kedo qe donte t’i afrohej shpirtit tim, por jo. Vjen ti dhe pa u munduar fare, gjen nje shteg dhe futesh brenda e sundon gjithcka.
  Une te kam marr inat. Shume inat, sepse me bere te kuptoj se jam i dobet, se dorzohem lehte. une tu dorzova ty, i deshperuar, ose ndoshta isha i lodhur se qendruari brenda asaj keshtjelle akulli. Tu dorzova i teri, ashtu sic u dorzohen ushtrite e deshperuara, pa vullnet. Dhe ti, nje pushtuese e embel, shkrive cdo akull dhe mbolle lule, ndeze zjarre dhe me mbajte ngrohte! Ndaj te kam inat, se je kaq e mire, sa me ben te dobet, kur behet fjale per ty, jam i dobet, te dorzohem i teri.

 • besmiri:

  Varka do uje
  Qe te notoj
  Pistoleta do plumba
  Qe te qelloj
  Zemra do gjak
  Qe te punoj
  Une te dua ty
  Qe te jetoj

 • LinDaa:

  Poezii Shumm E Dhimshme 🙁 🙁

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.