alen

I perlotur, i fyer, me zemer te coptuar,
Dashuria ime sonte per ty vuaj,
Krenari e shqyer shpirt i sakatuar,
Loti sdo pushoj me vite dhe me muaj.

Dhe pse ti je larg,
Ne mendime te mbaj gjithmone,
Me thuaj drejt se ku gabova
Me thuj o zemer kaq shume te lendova?


2 Komente për “E Dashur”

 • Nita sinjorita:

  per ty qe Te deshta
  Pse me tradhtove
  ishe pjes e jets sime
  te deshta pa mbarim
  sa her qe qaja mendoja qe te kam pran vetes sime
  sepse ti ishe loti i syve te mi
  e tani qe ste kam ty qka te bej une
  jam nje zemer e vetmuar
  syt e mi nuk shohin drit
  ata sy jan mbushur me mllef e eresir
  po te kerkoj ku je ti
  ne cilin vend je ti
  te deshta dhe do te dua pergjithmon
  tani edhe qe sjam me ty
  ndoshta fati me bashkon me dike tjeter
  por tije se veq ty te kam dasht zemra jeme SH
  edhe qe me trup do i takoj tjetrit me shpir do vdes per ty
  nje gje dije se kur do vdes do te vdes duke te kerkuar ty
  zemra ime ne qdo minu te kujtoj ti je oksigjeni jets sime
  nese ti me thua vdi un do vdes vetm per ty
  poezi per zemren time qe e kam Dasht pa mbarim …

 • Eriselda:

  ???????ic very very good muzik kjo eshte verte nje poesi e bukur ???

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.