alen

ne dashur ka vujtje po ka edhe lumturi se pa ty zemer sme vyn jeta ehe pse na kan nda rruget e ndryshme e di qe mendon per mue po afrohen dit me ardh e une kra hapur po te pres ne der kam mber dit tuj i numrue nga një ne dit jam tuj e largue me duar rreth qafe kamme te perqafue muset kam me ti shijue e se di a kamme mujt pa frymen tande ma me jetue te dua shummmmmm jeton per ty jetoj.


18 Komente për “dashurija shkatrrim”

 • Me mira vite e me mira shekuj ne zemren time ti ke me mbetur je martu ke femi po per mua dot mbetesh e njejta dashuri

 • BjOnDa:

  Mendove se loder eshte dashuria
  Fillove te luajsh me ndjenjat e mia
  Me beret e vuaj me bere me vaje
  Nje dite te qeshi,e nje jave te qaj
  Atehere te doja,e vdisja nga frika
  Me thoshe mjaft,e un sflija
  Mendove qe jeta gjithmone eshte mrekulli
  Mendove qe i lumtur do te jesh ti????
  Harrova sa lot per ty pata derdhe
  Eh sa dite duke te pritur,kam erre
  Ti me vrave mua Zoti do te vras ty
  Do te vij koha te qmendesh me vetmi.
  Mos kerko meshire se tash ka ndryshu moti
  Se qka I ben dikujte te kthen Zoti
  Mendove qe i vetmi ne bot je…
  Si pranoje lutjet edhe kur qaja per ty.
  Tash erdhi fundi e se di ku do te del…
  Por e di se kurr me nuk do me kesh
  Dije mir se qdo fillim ka nje fund
  Dashurin time e kam hedhur ne lume
  Do te digjem e te tjereve nuk do ju tregoj
  Edhe nese shkrihem kurr me sdo te takoj
  Tash ndjej urrejtje edhe dashuri
  Poedo ta leshoj rendin QE TE VUASH TI…….

 • vertet dashuria eshte nje gje simaptike po pas saj vin edhe vuajtjet qe shkaktohen vetem nga dashuria

 • vala:

  shume bukur ju urroj fat dhe lumuturi te gjat deri ne vdekje

 • kon po e du nuk po me don dhe po vuaj shum nga dashuria i love you puq

 • jam ka vuaj shum per dashurin e cila iku dhe me la vetem shkoii nuk di gje per te a thu a do kthehet ndonjeher a do vi do e pres gjith jeten deri sa vdekja te me merr ……

 • Te deshta pa Mbarim……!

  Te deshta pa mbarim kur ti me ike o shpyrti im gjithmon te deshta dhe pata deshir me ty te mbetsha.
  Shum gjera mi premtove e asnjeren sma realizove premtimet e mia mbeten tek ty se une te gjitha te fala me gjith ndjenjen shpyrterore,Zemra ime me ngjyr te kuqe tashe u beh e zez se gabimet e tua me thik me kan pre.Linda per te jetuar ne lumturi se prita se ti do me daleshe para syve dhe te vdes ne vetmi.Mendoja jeten ta kem te lumtur me ty,pot y mu shpinen ma ke kthy.
  Cdo gje qe e bera per ty pasken qen pa vler,e deshte diken para meje qe tash per ty paska vler….!Ty zemer ske qen per tu vlersuar po une jam aq e verbet qe me sy qel me ke mashtruar.une jam aq e lenduar sa qe njerzve te till I kam besuar…….!Me te gjith gabimet qe I ke te deshta a une jam fajtore apo dashuria dhe zemra..18 vjet I pata kur ne ty u dashurova u mundova te fitoj por deshtova…..Tash po I mbushi 20 vjet jeta ime ne der tjeter troket..30 Prillin kurr mos e kujto edhe nese pak mendon per mu thuaj ajo me nuk me do.Me ka Harruar me urren dhe pse une nuk di te urrejt diken qe e duaa..
  E ty vazhdo perseri me genjeshtrat e tua mbyte dikon tjter si mu.por asnjera ste duron sic te durova une.
  Po dije se shum shpetj ke me u lendu nje lule e pate ne dor dhe ne tok e ke leshu shum koha e shkuar ka me te mungu dashurin time dhe ne ederr ke me kerku lumturin qe ta dhash kurr ske me harru,kujtimet e mia qe ti lash e ty dot te me kerkosh qe ti kujtojmi bashk.po une do ty kem ne zeemer dhe nuk mundem ti shprehi dot see per zemren qe je penduar ajo jeton ne nje tjter bot …!

 • ME DUHET TA PRANOJ.
  mjaft e genjeva veten tani s’mundem dot me,
  e di qe te humba dhe me duhet ta pranoj kete.
  mjaft vuajta kaq shume kam te drejte te jetoj,
  edhe pse s’esht e lehte me duhet te te harroj.
  mjaft qava gjithe netet e bukura me hene,
  ti jetoje me tjeter dhe une e vetme ne dhome.
  mjaft tani mjaft mjaft se shume u lodha,
  gjithe rinin time te bukur per ty e shkaterrova

 • e mir shumm veq vazhdooo

 • festi A:

  sa veshtir me ndarje sa veshtir me shikim po pa preqafim sa veshtir kur nje ko po i thojshe shpirt dikur dreq po kto i kish kjo jet me ndarje edhe dashuri te rrejshme

 • nina:

  rror: please fill the required fields (name, email).

 • Mono:

  Te dua me mall te dua me shpirt nuk haroet ajo dit kur ne di ishim bashk nuk haroen atoo puthje midis neve … te dua zemra ime qe te dua per jet.

 • Mono:

  a moj jet a moj jet si u nise ashtu u sose …. bmw_riki_1@hotmail.com

 • dina:

  shum mir te lumt ajo dor qa eki shkru ket poezi

 • avni:

  nje gje dua tju them qe tash per tasht me duket qe shum pak ka dashuri te vertet se shumica e dojn njeri tjetrin me shum per interes se sa qe duhet te ket dashni te sinqert? as nje her mos e duaj njeriun i cili ka pasuri apo qe eshte me i bukur se ti? duaje at njeri i cili te don ty pa interes dhe te ben te lumtur gjith jeten?

 • PER INTERES UN S’JOM DASHURU PO PER VETI EDHE PER TE DASHURIN

 • Sa kisha dashur
  te ndodh nje mrekulli
  qe jastaku im
  te shendrrohet ne ty
  koken ne jastak
  nuk e kisha mbeshtetur
  por buz mbi buz
  me ty kisha fjetur…

 • SHUmm Te Miraa POezit JU lumt Dora Kush i ka SHkru

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.