alen

Kurre skam menduar
se largohesh nga une
ma fike qirin e dashurise
ma bere zemren shkrume.
Ku e kam dashurine
a thua kush ma mori
perpiqem e digjem
pyes pse me treadhetoi!
Pse femra e zeze lind e vuan
pse dashuria eshte per te shkrumuar!
o zot me trego rrugen e dashurise
o zot me ndihmo dhe bisedo me mua?
ta qaj hallin tim se sa fort e dua
se vetem ti mundesh te me ndimosh
qe shpyrtin tim te ma sherosh..


27 Komente për “Poezi…”

 • arber:

  Sjam Indian te gjuaj me shigjet
  por jam shiptar te dua per jet.

 • arber:

  Ne te Podujeves e kemi tradit ta duajm njeriun
  me zemer e shpirt jemi xheloz por kemi te
  drejt sepse dashuria e LLapianve esht shum
  e shtrej???

 • denisa:

  Aq sa te dua un ty sdo te dua kurre asnje njeri
  Ti je i vetmi qe me gezon
  Ti je i vetmi qe me lumturon….
  Cdo cast qe un kaloj me ty
  me ben te te dua deri ne perjetesi <3

 • mos e duaj askend mos e denoh veten po duaje ata qe per ty e jep jeten

 • djali asht hajn qe te vjedhe jeten tah merr ni puthje e dashuron tjetren

 • daku:

  Po me dhemb buza diçka i mungon, ndoshta buza jote qe e ledhaton, me mungojne syte ,qe shikojne vetem MUA,

 • Nese prej meje mendja s’te hiqet, Nese per mua zemra te digjet, Ateher afrohu dhe me prit pak mua,
  Se do te vij ngadal qe te them TE DUA

 • harroje, mengjezin ate dit kur u pam
  harroje, dhe vendin ne dashuri kur ram
  harroje, evropen mos me harro mua edhe
  pse ste kam pran ne zemer te ruajjj.

 • shum te bukura kto poezi a

 • Edhe po te largohem
  skom ku shkoj prej teje
  si gjaku ne vena
  ti je brenda meje <3

 • edi:

  nje akull i fort buzet mi ka ngrir vetem puthja jot mund te mi shkrir

 • edi:

  te dua te dua sa te jemi gjall me ty e fillova dashurin e par

 • matmatik moj matmatik mu ke ba met pre me thik si ka fajet profesori i kam mend te dashnori

 • ishte dimer 4 janari 2010 ku ishim taku dhe kishim fjet se bashku ,ti veq edije qe ky do te ishte takimi yn i fundit e une e mjera nuk e dija ,aty kah ora 6 e mengjesit ti me zgjove nga gjumi dhe kerkoje nga une te bejm edhe njeher dashuri ,por ajo dashuri ishte shum ndryshe nga ato te tjerat qe kishim be ,sepse kur ebem kete dashuri ti ishe ma i merzitur dhe ma i ashper ,pastaj fjetem prap deri kah ora 9 e mengjesit ,dhe pastaj u pergaditem per te shkuar ne shtepi ,kishte ra bor ate mengje ne e thirrem tax per te na quar ne qytetin egjakoves edhe para se te vinte tax ti remi me the ,mos me prit mu ma se ky eshte takimi yne i fundit ,une papritmas mbeta e habitur perse po me thu keshtu remi ,qfar ka ndodhur e ku tjetren apo nuk po te pelqej ma ,nuk mu pergjigj fare ,e di qe deri sa ka rdhe tax ne syt e mi vetem lotet me rjedhshin pa pushim,ai me shikonte dhe as qe me jepke ndonje ngushellim ,dhe erdhe tax na qoj te dyve ne gjakov ateher ai prej gjakoves shkoj ne prishtin sepse ai ishte i prishtines ,por punonte ne slloveni,dhe pernime kishte qen takimi yn i fundit ,sot ekesaj dite kam mbet me nje zemer thellesisht te lenduar dhe pa pergjigjen etij ,qdo dit pyes perse u nda ai nga une ,i kam shkru disa her sms ne tel veq dy her ma ka kthy sms ,ne fund e nderroj edhe numrin e tel atje ne slloveni ,keshtu qe tash po i afrohet 1 vjetori i ndarjes son ende vuja per te ,nuk ka nat qe nuk flej pa qajt njeher per te e shikoj nje foto te tij ne tel e kam dhe asnjeher nuk flej pa e puth njeher foton etij ,e gjith kujtimi nga ai eshte vetem ajo foto etij
  asgje tjeter ,zotit i lutna qew vetem ai te me shpetoj nga kjo bot se sme ka mbet tjeter gje .nje keshill ju kisha dhen femrave qe kurr mos bini ne dashuri me nje njeri te gabuar dhe kurr mos i besoni personit i cili paraqitet si engjell se nuk do te peshtoni pa pasoja ,ashtu si une qe kam mbet ahhhhhhhhhh remi perse ma bere kete aaahhhhhzot.

 • —-

  I LOVE YOU anglisht …
  TE AMO spanojoollisht..
  ICHE LIBE DICH gjermanisht…
  Te dua seriozisht ..
  kkiiss :P:P:P

 • ooooooooo shum poezi e mir qonka kjo

 • roela:

  Ligju ligu n’paq hesap 25 cent nje sufat

 • sara:

  dashuria eshte pishine ku te gjithe futen brenda une nuk rash vet po me rreshqiti kemba

 • arjeta:

  nje biond e pash ne biond u dashur ne shikim te par zemren ja dhurova

 • aq shume te dua une ty sdo te dua as njeri
  ti je i vetmi qe me lumturon
  ti je i vetmi qe me gezon
  ti je i vetmi qe me enderron
  ty te dua deri ne perjetesi…

 • I LOVE YOU anglisht …
  TE AMO spanojoollisht..
  ICHE LIBE DICH gjermanisht…
  Te dua seriozisht ..
  kkiiss :P:PI LOVE YOU anglisht …
  TE AMO spanojoollisht..
  ICHE LIBE DICH gjermanisht…
  Te dua seriozisht ..
  kkiiss :P:P

 • I LOVE YOU anglisht …
  TE AMO spanojoollisht..
  ICHE LIBE DICH gjermanisht…
  Te dua seriozisht ..
  kkiiss :P:P? te dua me zemer te dua mq loqk mos methuaj se sjom kur me endrrosh’

 • Urrej vetën time,
  se të do kaq shumë,
  i urrej ëndrrat,
  se më len pa gjumë,
  e urrej detin,
  se nga ty më ndan,
  te urrej ty,
  se nuk të kam pranë

 • arton seferi:

  Bota le te flas,
  une prap te dua.
  Babi le te bertas,
  ti je per mua.
  mami le te lutet se degjon njeri
  une askend se pyes,
  se ti je shpirti im…………..

 • arton seferi:

  Te dua
  per ty shkuraj
  te dua
  per ty vuaj
  te dua
  per ty endroj
  te dua
  deri ne vdekje s’te haroj……………………

 • tina:

  trupi miss ftyra piss ahhaah

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.