alen

Archive for August, 2014

E kam dit se do me harrosh
E kam dit se nuk do me kerkosh
E kam dit se gjithmon me ke tradhtu
E kam dit se kure ste kam mungu
E kam dit se do qeshesh me mu
E kam dit se kur te thoja sa shum te du
E kam dit se do me vraje ne zemer…

Do te vi nje nate ne endrrat e tua
Dhe me gjithe shpirt do te them te dua,
Nje leter do te le te shkruar
Se buzet e tua jane ilac per mua,
Dhe kur letren ta lexosh
Nese me do dhe ti mua, eja me fal buzet e tua.

Jame me ty ne cdo moment
Edhe pse je larg, une prap jam me ty,
Fytyren tende kam ndermend
Imazhin tend mbaj ne sy,
Dhe te kerkoj ne cdo kristal
Si thesarin me te rralle,
Dhe i them une kohes ndal
Ndale te lutem se kame mall…

Ndjej perqafimet e tua qe kan heshtje,
E di se dicka te merzit e te shqeteson
Eshte dicka qe pengon dashurin tone
E ndjej nga menyra se si me shikon
Por edhe nese gjithcka perfundon
Une do te te dua pergjithmon…

Me mungon shume jeta ime, edhe pse je larg meje une te dua shume, me ka marre malli per puthjet e tua, letadhatimet, perqafimet per gjithcka tenden, per ty o jeta ime. Rri dhe mendoj per te gjitha castet, momentet tona qe kemi kaluar, nuk rrija dot asnje sekond pa ty, nuk rrija dot asnje dite pa te pare, e tani qe nuk te kam prane cdo sekonde,  cdo minute, cdo ore apo cdo muaj me duket nje perjetesi. Spo e besoj as vet se si po jetoj pa ty, nuk e di, por shume shpejt e di zemra ime qe do jemi bashke dhe nuk do te ndahemi kurre nga njeri tjetri. Do jemi shume te lumtur bashke pergjithmone. E di pse zemer? Sepse ty je princi i endrrave te mia. Ty je personi qe dua me shume ne kete jete. Nuk mundem te jetoj dot pa ty, te dua shume shume shume shume o jeta ime….

Sytë më lotojnë dhe drita është shuar,
Dua që të vdes, por zemra më rri zgjuar,
Ku do e gjej forcën të duroj kaq shume,
Pse kjo jetë po m’kthehet në vuajte pa fund.

Më verboi dashuria, dhe asgjë më s’shoh
Në vatrën e brengës, veten dot më se ngroh,
Më jane prerë forcat, asgjë më s’besoj,.
Kjo vetmi e shkretë shpirtin ma robëroj.
Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Me mungon shume jeta ime, edhe pse je larg meje une te dua shume. Me ka marre malli per puthjet e tua, letadhatimet, perqafimet per gjithcka tenden, per ty o jeta ime. Rri dhe mendoj per te gjitha castet, momentet tona qe kemi kaluar. Nuk rrija dot asnje sekond pa ty. Nuk rrija dot asnje dite pa te pare, e tani qe nuk te kam prane cdo sekonde, cdo minute, cdo ore apo cdo muaj me duket nje perjetesi. Spo e besoj as vet se si po jetoj pa ty, nuk e di, por shume shpejt e di zemra ime qe do jemi bashke dhe nuk do te ndahemi kurre nga njeri tjetri. Do jemi shume te lumtur bashke pergjithmone. E di pse zemer? Sepse ty je princi i endrrave te mia. Ty je personi qe dua me shume ne kete jete. Nuk mundem te jetoj dot pa ty, te dua shume shume shume shume o jeta ime.

Ndoshta, e ke lene per neser,
ku i dihet miku im.
Ku i dihet, nates vone,
ku me con deri ne agim?

Gjithesesi, po nuk me gjete,
ku dhe si e kishim lene,
perqafuar do me gjesh,
atje tej, neper hene.

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.
Faqja 1 nga 3123