alen

Archive for February, 2011

Pasi po behen qindra komente ne dite per postimin Poezive te Dashurise dhe pasi patem disa kerkesa per te inkuadruar dhe nje FORUM per te gjith te dashuruarit ne shikuam te arsyeshme qe ne faqen tone tjeter Bashkohu.org te inkuadrojm nje forum Shoqeror te pergjithshem por padishim do ket nje sektor ku i takon Dashurise dhe te Dashuruarve ne pergjithsi. Per te shikuar sektorin Dashuria dhe poezite duhet te ndiqni kete link.

Poashtu ju ftojme te regjistroheni tek forumi Bashkohu.org duke klikuar ketu.
Shpresojm qe te kenaqeni sa me shume ne forumin tone.

Shenim: Nese keni ndonje pyetje, sugjerim, apo ndonje problem (me hapjen, regjistrimin etj) qe i takon Bashkohu.org mund te na kontaktoni duke lene nje koment.

Kur u mbyllen shkollat mu fik dashurija, vajzen qe e deshta e ndalen te shtepia, muajin shtator e prisja me gezim se te dashuren time e prisja ne takim.
Ja filloj mesimi ne shkoll e kerkova por te dashuren time askund se takova, ndegjova prej te tjerve me than se e kan feju.
E kishin fejuar per ate qe kurr se kishte pare, per asgje tjeter vetem se per te na ndare.
A jet e mallkuar o fat i pa prir i ndave dy dashnor si nuk pate meshir…

Te dua zemer po deshe vertetoje behu mjek dhe zemren time operoje gjaku do te mblidhet ne duart tua dhe pas do te formohet fjala TE DUA

Shpirt mi jep Syt te te shoh sa e Bukur je , se Zemren e di si e ke . . .
Shpirt mi jep Buzet të ti ndjej , se të ëmbla e di se i ke . . .
Shpirt ma jep Lumturin , se un pa ty nuk jam i Lumtur . . .
Shpirt ma jep Gezimin , se Gëzimi im je ti . . .
Shpirt më jep ndriçimin e rrugen , se pa ty ndodhem ne Tunel . ! .
Shpirt më bej Trëndafil , se ti per mu je Tulipan . . .
Shpirt mos më bej te Vuaj , se do Vuajsh më shum . ! .
Shpirt mos më thuaj ste Dua , se un të Adhuroj . . .
Shpirt të dua se je e vetmja për Mua , pse nuk jam un ashtu per ty . ? .
Shpirt te dua se kam prëgatitur nje Dhuart per ty ,a pranon kët unaz për Dashuri ??

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.