alen

Zemra kullon gjak
syri pikon lot
zemra ta ka thene
syri sta thote dot.
goja vjell renkime
shpirti mbjell trishtim
goja seshte trime
shpirti eshte trim
guximi te thote te dua
frika se pranon
nuk pyet kjo per ndjenjen
dashurin se tregon.
kur frika dhe guximi
te jene njehere dakort
atehere do te vrapoj te ti
do te them ”TE DUA FORT”


Një koment për “Të dua fort”

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.