alen

Ti je gjumi une jam endrra
Ti je shpirti une jam zemra
Ti je dielli une jam drita
Ti je jeta qe e prita…


Një koment për “Jeta qe e prita”

 • Sikur ti ta dije
  Se sa shum te dua
  Asnje cast i/e dashur
  S`do te rrije pa mua.

  Por cfar te them une tash
  Kur ti e din shum mir
  Te, te dashuroj dhe mos te, te kam afer
  Eshte shume, shume e veshtir.

  Andaj te pyes o shpirt
  Si t`ja bejm ne tash
  Qe t`mos jemi vetem
  Por gjithmone te jemi bashk.

  Ah moj Perendi
  Pse jeten sma gezon
  Qe zemra ime te ket prane
  At qe vertet shum e dashuron.

  Kur ne do jem bashk
  Kjo dit, shpresoj qe te vjen
  Qe zemra ime e lodhur
  Pran tendes te flen. <3

Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.