alen

Buzqeshja jote me thote ”Te Dua
Shikimi yt me tregon se s’mundet pa mua,
Si qershi ishin buzet e tua,
i prita e i prita qe t’me puthin mua.

Ti ma bere zemren shkrum,
Dua qe t’me thuash Te Dua shum,
Ne bote te humbur dhe pa shpres,
Sa shum deshta qe te vdes.

Kur e gjeta engjellin qe e kerkova,
Vdekjen me nje her e harrova,
Perqafimi yt me jep ngrohtesi,
Tash pe shoh qe eshte dashuri.

Vetem nje gje nga mendja s’me hiqet,
Zemra jote per mu a po digjet?
Qfar mendim ke per mua?
Cka n’djen ti me te vertet per mua?

Dua qe t’ma tregojsh te verteten
Pe shoh se pa ty nuk mund ta jetoj jeten,
Pa syte e buzet e tua jam e humbur,
Kjo dashuria jon esht shum e bukur.

Dashuria jon nuk dua qe te shuhet,
Kurre nuk do te na humbet!


Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.