alen

Mos e hap deren se ben fohte kjo nate
E do venitesh si klorofili ne acar,
Do marresh ngjyren e gjethit te thate
E do dridhesh ne ere si zogu shtegtar.

Mos dil fare ne ballkon kete nate
E nese te trokasin ti bej sikur mungon,
Mbulohu me endrrat e dimrit te gjate
Dhe zgjohu ne agim kur dielli ndricon.

Se ka rrezik te te ngrije gjaku,
E te behen akull pasione dhe endrra,
Ndaj mundohu te shpetosh se paku,
Ne k’te kohe acari te mos te ftohet zemra.


Posto një koment

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.