alen

Archive for May, 2010

(S)edi a ka mè dashuri qè kam un.
(A) e din i dashur se po vuaj shum.
(M)è mungon pèrkdhelja e ngroht.
(K)èrkoj tè vish tè mè qetèsosh.
(O) zot lutjen ma prano.

(S)hum dashurohena
(E) jetonim larg,
(N)ata nè vetmi mè duket shum gjat
(A) mendon pèr mua tè vish afèr meje,
(T)mè bèsh tè lumtur duke qen pran teje.

Se pranon por eshte e vertete
qe do mi falesh buzet ne kete jete
se pranon te me thuash te dua
por jane syte e tu qe me thone
se po vdes per mua…

Malli për ty zemrën ma kalli
eja te unë një puthje ta fali
puthja ime e ëmbël si qershi
kur të më puthish mua
e kupton fjalën dashuri

Ne thellsine e zemres time
eshte vendos nje emer
Pergjithmone kete emer
do ta mbaj ne zemer…..!!!

Nese dikush te sheh
me lot ne sy
duaje sepse ka frike
mos te humbet.
S…TE DUA

– Fjalët nuk mjaftojnë, për atë që vërtet mungon. Nuk di, thonë se me kohën kalojnë edhe kujtimet, por jo, ato shtohen dhe disi nuk më lënë të qetë. Kam dashur dhe kam luftuar të t’harroj, por jo nuk ndodhi ashtu siq desha une. Vite të tëra më vie në ëndërr m’u atëherë kur mendoja se vërtet je zhduk nga jeta ime, më shqetësojë dhe më nervozojë, por me kalimin e kohes ardhjet tua në ëndrrat e mia janë shpeshtuar dhe më shkaktojnë dhimbje dhe më bëjnë të ndjehem i humbur.
Pse?

Dashuria eshte jet ate mos e lendo..
dashuria eshte ndjenj ate kurr mos e largo
dashuria eshte bota te ajo do te udhetosh
dashuria eshten enderr ti ate e enderron.
dashuin kurr nuk ndal po zemra shume here thyhet
nuk ka zemere ne bote qe kurr nuk thyhet……………

Per ty lash boten dhe enderrova
per ty lash jeten dhe imagjinova
per ty mbeta vetem dhe te dashurova
per ty zemra ime se je i vetmi per mua…

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.