alen

Posts Tagged ‘te dua’

Lutem qe edhe njehere syte te t’i shikoj,
me gjithe zemer te te dashuroj.
Te t’i puth ata sy e te te them te dua,
e gjithe bota ta marri vesh qe ti je i vetmi per mua.

Merre zemren time
Dhe me te jeto
Atehere do ta dish
Ky shpirt sa te do,
Nese ti nuk vjen
Mos me ler te pres
Merre jeten time
Dhe mos me ler te vdes,
Merri syte e mi
Dhe me ta shiko,
Atehere do ta dish qe moti te njoh.

Thone se dashuria e ka nje fund.
Thone se dashuria eshte termet qe tund.
Thone se dashuria eshte çmenduri.
Por ajo qe me çmend mua je ti.

Sikur ti ta dije
Se sa shum te dua
Asnje cast i/e dashur
S`do te rrije pa mua.

Por cfar te them une tash
Kur ti e din shum mir
Te, te dashuroj dhe mos te, te kam afer
Eshte shume, shume e veshtir.

Andaj te pyes o shpirt
Si t`ja bejm ne tash
Qe t`mos jemi vetem
Por gjithmone te jemi bashk.

Ah moj Perendi
Pse jeten sma gezon
Qe zemra ime te ket prane
At qe vertet shum e dashuron.

Kur ne do jem bashk
Kjo dit, shpresoj qe te vjen
Qe zemra ime e lodhur
Pran tendes te flen. <3

Je enderra qe shikoj cdo nate!
Je vdekja qe do me marre nje dite!
Je drita qe me ndihmon te shikoj!
Je e vetmja arsye per te cilen jetoj!
TE DUA SHPIRTI IM !!! <3

Nese zemra e trupi im jan bere te tuat jan bere se i ke merituar me dashurine qe mke falur
nese me mijera probleme do na dalin perpara sdo arrijn ta shuajn kete zjarr qe bashke e kemi ndezur
do e ngrejme lart si qiellgervishtes tu tregoje yjeve sa duhemi un e ti
ti tregojm henes tna kete zili
do zihemi do shqyhemi do duhemi do puthemi do iu themi te gjitheve;NA SHIHNI SA DUHEMI
netet e gjata bashke do ti zbardhim gjith trupin tone njeri-tjetrit tia falim
te puth gjith naten deri ne agim te them pa pushuar ti je shpirti im
TE DUA
TE DUA
E DO TE DUA GJITHMONE

Edhe sonte nje nate si te gjitha te tjerat,un jam vetem e ti je larg,nuk po me duket shume ndryshe,po mendoj nje kohe te bukur qe kisha me ty,po me bje ngadale nje lot ne syte e mi,po me duket se nata po me vret dhe me duket se mengjesi sdo me gjeje,jam vetem ne nje dhome dhe muret me duket se po me hane nuk e di se si,po zemra po me qan,nuk e di qa ndodhi as se pse se di,di vetem se ti per mua quhesh e vetmja dashuri,jam lodhur shume moj jeta ime me kane mbetur vetem kujtime nuk e di se pse e kam kaq te veshtire kur e di se ti je mire,do doja te te kisha prane te ishim dhe njehere si me pare,te te kisha ne krahet e mi dhe te te shikoja ne sy,te te puthja me shume mall dhe pak ta shuaja kete zjarr,kete zjarr qe po me djeg,kete mall qe po me vret,lotet qe po me shkaterrojne dhe kujtimet qe me lendojne.te dua dhe kete e di mire,sa te madhe e kam kete deshire edhe njehre ne kete jete te te them te dua vertete,te ti puth ata dy sy qe me mungojne aq sa as vete se di,do doja edhe njehre te ishim bashke te te kisha ne krahe,te te shtrengoja fort dhe te zhdukesha pastaj nga kjo bote,te vdisja dhe me te mos isha veq edhe njehere te te kisha ta shohesh edhe ti lotin tim dhe te dish qe je shpirti im,te dua perjetesisht moj zemra ime e vogel.vertete me ka marre malli per ty shume,dhe po e kujtoj me lot gjdo moment qe ishim bashke se ka qene koha me e mire e jetes time,te dua te dua.

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.
Faqja 9 nga 9« Fillim...56789