alen

Posts Tagged ‘Proza dashurie’

SMS Dashurie
#
Nese do me vrasësh
Mos merr thik as pistolet
Thuaj s të dua
Se zemra pushon vet

#
Jam i ftoht si dimri ne male
se ti zemres time veq dhimbje i fale
plaga ime mbeti e thell sa nje det
ti nuk je ajo qe harrohesh aq leht.. Lexo më tepër SMS Dashurie

Lutjet e Benit

Sa ditë e bukur, Nata po ikën ngadal , dhe në dritaren e dhomës së Benit shfaqet freskia e mengjesit . Kthjelltësia e kësaj dite të bukur filloi të duket menjëher kur Beni , hapi sytë dhe shiqoi nga jasht rrezën e parë n’dritaren e tijë , në katin nën pullazë . Beni u ngrit menjëher dhe hapi dritaren duke shtrenguar tër trupin e tijë të gjysëm zhveshur për tu liruar nga dehja e gjumit .
Për një qast filloi të kënaqet me freskin e këtij mengjesi , duke dëgjuar qetë e lehtë melodin e cicirimave të zogjve , që i ngjanin operës Vineze . Lexo më tepër Proza Dashurie

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.