alen

Posts Tagged ‘poezi te bukura’

S’te harroj sdi pse me lendon
kur e di se vec ty te do kjo zemra ime,
edhe sonte rri pa gjume
kur ti vjen ne mendjen time.

Jam shume i vetmuar,
kur me ty nuk jam,
e urrej diten kur ti ike
me lemdove dhe me nuk te kam…

Gjithmone me ndodh keshtu,
sa here prane s’jemi,
me merr mall i cmendur,
dua gjithmone bashke te jemi.

Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Sa e veshtire jeta,
kur je i vetmuar,
ske me ke ti ndash dhimbjen,
as kur te jesh i gezuar.

Jete e rende paske qene,
ah sa shume po na mundon,
asnje here nuk na jep mundesi,
ta dime se kush kur e peson.

Pa ty jam i merzitur,
Pa ty nuk dua te jetoj,
Ne zemer me ke goditur,
Pa ty jeten nuk e perballoj.

Jam shume i ri,
Edhe po lotoj per ty,
Edhe pse je e vetmja dashuri,
Une dua te vdes per ty.

Mar zjar nga i yti pishtarë
dhe i ndezë ndjenjat e mia.
Edhe vargjet marrin zjarrë
nga e jona dashuri.

Marrë krahe e fluturoj
secilën here kur ti më flet.
Se ti flet me dashuri
edhe fjalëve zjarrë u jep.

Me vargjet më të mira të këngës
një këngë ty ta këndova.
Me emocione të flakta dashurore
edhe këtë poezi ta kushtova.

Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Nje shoqe kam,
nje shoqe do te mbetet,
vetem per ate zemer
do te  tretem.

E vetmja shoqe eshte ajo
qe ne krah gjithmon te qendron
dhe ne gabimet tua
gjithmon t’i tregon.

Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Dommosdo doja të shkruaja për ty , një poezi
Një poezi që s’do kishte shoqe në këto anë
I thirrja frymëzimit natën të më vi
Por përpjekjet e mija sikur kot më vanë.

Thash kot, vargjet s’rridhkan me sforcime
Më paska ikur delli i të shkruarit
Papritmas mu kujtua kafshimi i buzës sime
Në shkallë duke u ngjiitur pas murit.
Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.
Faqja 4 nga 41234