alen

Posts Tagged ‘poezi per ty’

Se harroj ate nate
Ate nate kur binte shi,
Ishte mbremje shumè e ftohte
Ate nate u takuam ne te dy.

Binte shi pa u ndalur
Un e ti ne njè rruge,
Ne njè rruge te vetmuar
Si dy persona te dashuruar.

U betuam ne ate nate
Njeri tjetrin mos ta braktisim,
Ta fala zemren ma fale jeten,
qe prej aty jeten ta nisim.

Buzqeshja jote me thote ”Te Dua
Shikimi yt me tregon se s’mundet pa mua,
Si qershi ishin buzet e tua,
i prita e i prita qe t’me puthin mua.

Ti ma bere zemren shkrum,
Dua qe t’me thuash Te Dua shum,
Ne bote te humbur dhe pa shpres,
Sa shum deshta qe te vdes.

Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Per ty i kaloj
Netet pa gjum
Se te dashuroj
E te dua shume.

Nje tjeter nate pa ty
Mua me verboj
E un ty gjithmone
Do te te dashuroj.

Per ty kam derdhur shume pika loti
ti je dhurata me e bukur qe me ka bere Zoti
te kam larg dhe nuk duroj dot,
cdo minute qe te kujtoj ty sy me mbushen me lot.
Dashuria ime per ty kurre sdo te ndaloj
deri sa un te mos jetoj
me mall e me zemer po te pres
po serdhe ti un do te vdes.

Nëse e mban këtë sms me don
nëse e fshin me adhuron,
po qe e lexon
nuk mundesh pa mua.

Nëse sma kthen
me simpatizon,
po ma kthen
me dashuron.

Zemra ime e vogël
bëj diçka për mua
se e di shumë mirë,
se sa shumë të dua.

Çdo Dit pa ty, është si një dite pa diell,
Çdo mbrëmje pa ty, është si një nat pa yje,
Çdo orë pa ty, është si një jetë pa ndjenja,
Çdo minutë pa ty, është një minutë si mos te isha në jetë,
Çdo sekund pa ty, është si mos tmë rreh zemra.

Nese e do bukurine
atehere mos me duaj mua,
sepse ka te tjera
qe jan me te bukur se une!

Nese e do mencurine
atehere mos me duaj mua,
sepse ka te tjera
qe jan me te mencura se une!

Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Mbi buzen tende un isha bleta,
qe shetiti gjith lulezimin,
aty mbi buzen tende,
kisha vene qendrimin.

Mbi buzet e tua kisha pushuar,
puthjet me te embla aty kisha leshuar,
kisha nxjerr nektar nga buzet e tua,
mjaltin me te embel kisha krijuar!

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.