alen

Posts Tagged ‘histori’

E heshtur qëndroj pranë dritares! Hedh shikimin dhe mijëra mendime më shkojnë vërdallë! Një mister dhembjeje në kraharor më ndizet si vullkan, kur shikoj se jashtë fillon te bjerë shi!
– Renkoj se ty te lag baba !

Kam menduar shumë per ty! Dhe ndjehem e pikëlluar! Ndjehem e ngarkuar mall e dashuri per ty, pikërisht çdo çast, edhe keto ditë te përvjetorit të katërmbdhjet! Baba! Të them se më mungon shumë! Shumë!

Kliko pĂ«r tĂ« lexuar poezinĂ« tĂ« plotĂ« »

Per nje femer qe e desha, shume gjera per te bera, por ajo ish mendjemadhe. Dashuronte shume djem dhe nuk dinte ke te zgjidhte, ajo pretendonte shume, ishte femer e pashpirt, sdon tja din per as secilin, her mendonte per dike, her mendonte per tjeter kend, por asnjerin se pranoi, ishte rebele mendjeholle, enderronte princin e kalter, dukej ajo si Feni Hill. E cuditshme ishte ajo por jo, jo se kuptonim, ajo ishte lozonjare, ish capkene mendjeholle, si nje engjell dukej ajo dhe gjithe djemte i skllaveroi. Kliko pĂ«r tĂ« lexuar poezinĂ« tĂ« plotĂ« »

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.