Search Results: Poezi

You are browsing the search results for poezi

Cdo sekonde te jetes time

images-1-150x150
Cdo sekonde te jetes time, mendimi im je ti,
Largesine per ty do ta shkurtoj do ta bej afersi.
Cdo pike shiu qe bie dashurine per ty me kujton,
Do deshiroja qe pikat e shiut zemren tende te mbulojne.

Ne endrrat e mia cdo nate ty te shoh,
Te perqafuar te dy sebashku ne qendrojme,
une I afrohem zemres tende, dhe te them me embelsi,
Se te dua zemra ime gezimi im je ti.

Me kete dua te them,
se ti je gjithcka per mua,
dhe sikur te gjithe boten te me falnin,
une vetem ty do te dua.

E di veshtire eshte ta besosh,
Sepse jeta keto na ka dhuruar,
Por dashurine qe kam per ty,

Foton tende

8846_652559044772551_20435522_nTANI NE QETSI UNE JAM,
FOTON TENDE
MBAJ NE DUAR ,
DHE TEK TY MENDJEN E KAM ,
VEC NJE GJE ASNJEHER SDO HAROJ…
TY TKAM SHPIRT
ZEMER ,ENGJELL ,YLL …
TE PUTH FORT DHE PERQAFOJ
TE THEM JETA IME , SE TY
ASNEHER SDO TE LENDOJ
DHE SE SHUME TY PAFUNDSISHT
TE DUA DHE TE DASHUROJ …. <3