alen

Karakteri eshte si koha
E nuk mund te t’perfaq’soj,
Ashtu dhe une, ndryshe te njoha,
Tani ndryshe te shikoj…

Se njeriun ne kete jete
Vec dy gjera e perfaqesojne,
Jane, moral e dinjitet
Gjithe te tjerat, vijne e shkojne!

Cdo sms qe te kam cuar
te kam thene fjalen te dua
mos kujto se eshte mashtrim
por eshte ndjenj e shpirtit tim.

Te dua shpirt
Te dua deri ne pafundesi
je gjithcka qe kam dashur,
jam personi me i pasur.

Ku ka zjarre me te nxehte,
qe te pushton e nuk te djeg?!
Ku ka shkembe me te forte,
qe te rri mbi koke e nuk te vret?!

Ku ka det me te kthjellet,
qe te fundos e nuk te mbyt?!
Ku ka perle me te cmuar,
qe vezudhon e s’te vret syte?!

Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Cdo nat per ty ri e mendoj
dhe shpesh ato qe kaluam kujtoj,
Sepse tani vec kujtimet me kan mbetur
cdo nat shpirti im eshte duke u tretur.

Besoj edhe pse nuk isha e perkryer,
dhe pse nuk ka te falur,
Un te doja dhe kio mjaftonte
per ta ber jeten tende te perkryer.

Se un do te te dua per cdo dit e cdo vit
Por nuk kerkoj te me falesh
apo te kthehesh tek un,
Doja vetem te dije qe te dua shum.

AB per ESH

Sa do doja qe sot
te ishe me mua
te me puthje dhe
te me thoje se sa me do.

Sa do doja
qe cdo nate
me ty te flija ne
dhe ne krahet e tu te isha.

Sa do doja qe gjithmone
prane te te kisha
qe kurre nga une
te mos largohesh.

Dhembja ne gjoksin tim
me rendon shum per ty
kur malli me buzeqesh,
dhe ne zemer po me rri.

Ka zen vend dhe nuk luan dot
qe me ben syrin me lot!
qe me dridhet buza e that,
shpirti digjet flake-flake.
Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Sytë që mi ke ti
Si liqej të kthjellët mali,
Si magnet mua më tërheqin
Shiqimin në ta s’mund ta ndali!

Sikur uji që t’flladitë
Shpirtin që ta freskon,
Ashtu dhe shiqimi yt
Dhembjet mua m’i lehtëson!
Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Me fal zemer se ndoshta
me fjalet  e mia te lendova
me fal shpirt se ndoshta
nga dashuria te gjykova.

Me fal i dashur
vec per ty un mund te jetoj
me fal engjelli im
se pa ty nuk dua te ekzistoj.

Mos harro se vetem
ty te desha ne ket bot
mos harro se per ty
nuk mu ndalen kto lot.

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.
Faqja 30 nga 95« Fillim...1020...2829303132...405060...Fund »