Deshiroj

Perse-kjo-dashuri-150x150Deshiroj te shoh me sy,
te mos me djeg malli per ty,
sikur te isha rreze hene,
do te hyja ne dhomen tende,
vetem ta dish sa shume te dua,
s’do jetoje as nje ore pa mua!

Sa here

Sikur...-150x150Sa here bie nata.
ti vjen e me ledhaton,
Me duket sikur jam ne ender
dhe dikush me zgjon.
Por kur syt i hap
e shoh se ti je larg,
krahet i zgjas,
dua hijen te ta kap…