alen

Author Archive

Te dua engjelli im
je qeliz e trupit tim,
Je gjaku ne damaret e mi
Do te te dua deri ne pafundesi.

Kur grindem me ty zemra me ndahet
Kur qesh me ty zemra me ringjallet
Nje dashuri qe askushse se ndalon
Dhe askush se shkatrron
Kete dashuri me gjak e lot do ta mbroj
Se edhe kur ti te largohesh une gjithmone
Do te te kujtoj dhe asnjehere do te te harroj.

Nje dite te bukur une te takova
dhe ne ty u dashurova
Por zemren time shume lendova
dhe me shume  e shkatrrova.

Tani mes loteve po jetoj
dhe ty te imagjinoj
s dua te te kujtoj
por perseri ste harroj…

Tradhetine sta kerkova po ma solle
Dashurine ta fala po ma shkatrrove
Zemren ta dhash po ma hodhe

Tani sdua as te te shoh
E as te te njoh
Dua te jetoj kenaqsine
qe vetem jeta ta fal

Me ne fund lamtumire
te uroj fat e cdo te mire
te pershendes perzemersisht
te kam dashur seriozisht.

Prap sot e pash
e uli koken sikur sme shikonte
e pa se ne fetyr
loti i pikonte.

Desha ta ndal
ti them disa fjal
te mos medoj
me per dashuine e vjeter.

Te dua te dua
Deri sa te vdes
A me do ty mua,
Pergjigje po pres?

Gjendesh diku larg,
qe as vete s’mund ta paramndoj,
se kur do te kthehesh
fati do ta percaktoj.

Si mund te jetosh pa mua
kur te mundon vetmia
njeriu me gjysem shprese
kur i mungon dashuria.

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.