alen

Author Archive

Të gjithë e dijmë se sa të bukur duken personazhet vip nëpër tapetet e kuq të te hollywood-it apo të shfaqjeve tjera të ndryshme. Por keni menduar ndonjëherë se si mund të duken këta vip-a pa makeup apo në përditshmërine e tyre? Atëherë këtë përgjigje mund ta shikoni duke klikuar tek webfaqja: Celebritywithoutmakeup.net dhe do keni mundësinë ti shikoni se si duken yjet e ndryshem pa makeup.

>>KLIKONI KETU PER TE VAZHDUAR

Mbase nuk bej mire qe po te shkruaj
Pasi nuk di nga t’ja filloj,
Se kam shum per te treguar
Nuk e di mund dhe te gaboj.
Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Nje zemer e vetmuar
Po pikon gjak
Prej mungeses tende,
Po digjet flake.

Nje puthje e jotja
Me kishte ndihmuar
Zemren time per
Ta sheruar.

Do të vdes për ty
Askush sdo ta kuptoj
Që në jetën tende
Unë nuk ekzistoj.

Në këtë botë deshta
Që i lumtur të jem
Në duart e mia
Vetëm ty të të kem.
Kliko për të lexuar poezinë të plotë »

Cfare te t‘jap si kujtim
Te te jap gjysmen e shpirtit tim?
Nese shpirti s‘te mjafton
te jap syrin qe loton.

Nese syri s‘te mjafton
te jap buzen qe te pervlon
Nese as buza s‘te mjafton
une te jap zemren
qe ta kesh PERGJITHMONE.

Ty je per mua zemra ime shpirti im,
ty je per mua jeta ime engjelli im
ty do tet mendoj ne cdo moment,
Sepse ti je dashuria ime e vertet.
Ty me mesove si te dashuroj
vetem ty cdo dite te enderroj.
Do jem me ty ne perjetesi
do jem me ty ne pafundesi
do jem me ty un pergjithmon
sepse nuk mbaron dashuria jone.

Me mungon shume jeta ime, edhe pse je larg meje une te dua shume. Me ka marre malli per puthjet e tua, letadhatimet, perqafimet per gjithcka tenden, per ty o jeta ime. Rri dhe mendoj per te gjitha castet, momentet tona qe kemi kaluar. Nuk rrija dot asnje sekond pa ty. Nuk rrija dot asnje dite pa te pare, e tani qe nuk te kam prane cdo sekonde, cdo minute, cdo ore apo cdo muaj me duket nje perjetesi. Spo e besoj as vet se si po jetoj pa ty, nuk e di, por shume shpejt e di zemra ime qe do jemi bashke dhe nuk do te ndahemi kurre nga njeri tjetri. Do jemi shume te lumtur bashke pergjithmone. E di pse zemer? Sepse ty je princi i endrrave te mia. Ty je personi qe dua me shume ne kete jete. Nuk mundem te jetoj dot pa ty, te dua shume shume shume shume o jeta ime.

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.