alen

Author Archive

Kur ti ke heshtur
un me dhimbjen kam qare
brenda meje je tretur
o kujtimi im i vrare.
se te une skam faj
kam luftuar aq shume
me ndjenjen time
por kjo lufte me beri
vetem te qaj
nuk kane me kuptim
keto luftime
e di cfare do bej tani?
do mundohem shume qe te fle
ne endrrat e mia
do te pranoj perseri
e e shkuara dhe momenti per mua je ti

Per ty shume gjate kam shkruar
shume kujtime dhe endrra
qe prej shpirtit kane dal
por poezia qe prmbledh
gjithcka qe ka kaluar
eshte poezia e shkruar pa fjal

Nese do me shume per ket dashuri, mund te jap nje veshk a nje cop melci. E nese pi gjak te jap sa te kem, vec ty o shpirt prane dua te kem…

Ne dasem pashe ne enderr, njerrez te gezuar qe pinin dhe kendonin, dolli qe ngriheshin per fatlumin dhenderr, tinguj muzike qe deri larg shkonin.
nuk e di kush me kishte therritur te ndodhesha ne kete feste te bekuar, ne mes njerezve ecja i habitur, ku per cudi s’isha aspak i gezuar.
per nje cast orkestra buciti,dikush lajmeroi se po vinte nusja, koken ktheva nga kurioziteti, fytyren e princesesh doja te shija,
nga qielli fryhu leht nje fllad dhe vellon e nuses e rrembeu larg, ku per cudin e syve te mi ne ate dasem martoheshim une dhe ti!!!!!

Ti zgjodhe nje rrug te gabuar
saqe dashurin na ka ndaluar
Ti zgjodhe at rrug pa mbarim
fundi i saj nuk i dihet,athu vall dot ket amshim…
Sa do te doja te ishim bashk
te lumtur si dikur
te buzeqeshur e plot endra ne qdo hap.
Por… keto thjesht jan endrat e deshirat e mia te paplotesuara.
Ti tani ke hyre ne kete rrug
kthim mbrapa nuk ka
Me lendon fakti
qe ket rrug ta lije shum tu luta.
E di tani esht von
tet lus e tet kshilloj…
Ti tani vetem je duke ecur ne ate rrug.
E di se asgje me nuk mund te bej
ne asnje menyr nuk mund tet ndihmoj..
Tani po e besoj se qenka realitet
un me ty kurr me bashk n’ket jet.
Me beso diqka
shpirti im i thyer
me te vertet nga ti shum jam zhgenjyer.
Kur se kam besuar
se kaq keq ne jet ke per te deshtuar.
Shum po me dhimbsesh
Se ki iden sa shum
Por skam qte bej me un..
Veq qdo nat Zotit po i lutna
O Meshirues ate ruma.
Ti atje lart qe je
degjoje ket zemer te shkret
degjoje shpirtin e kesaj femre te mjer
qe me tere fuqin e me lot te lutet
Ndihmoi ati te mos ngutet.
Largoje nga problemet e nga rrugt e kqia
Drejtoje ate nga miresia e drejtesia …..

Buzet e tua
si qershi
ti puth pak
i kam shum zili
un i kam te ngrohta
qe tmi kafshosh
por jo ti shijosh
sepse sjan brosh..

Nese do dashuri pa u lenduar, at’her duaje Zotin se aj nuk te tradhton…

Ndarjen nuk e dua,
por ndarjen po kerkoj.
Afrimin mes nesh dua,
por ne fakt po te largoj.
Nuk di a ndjen per mua,
veten sdi me ca ta ngushelloj.
Me mundon fjala jote TE DUA,
por vuajtjet me ben ti harroj.
Dikush zemren ma ka thyer,
tek dashuria nuk di me a duhet tbesoj.
Por je ti ai qe besimin me ke kthyer,
je ti ai qe mbi dashurin me bere tbesoj.
Neteve pa gjum te henes se plot,
bisedat deri ne oret e vona.
Mundohem ti harroj por si harroj dot,
ndjenjat qe shprehnin fjalet tona.
E ndersa 1 dit do tkujtohem per ty,
do sjell nder mend ket largim.
Do kujtoj mengjeset qe kalonim te dy,
ndjenjat e forta kur te thoja TE DUA LEPURUSHI IM.

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.