alen

Archive for November, 2009

Te Qeshin syt
Te qesh fytyra
Me bere te te Dua ne 100 meyra

Nga maja e malit nga maja e pemes ta uroj ditelindjen me ni puthje nga mesi i zemres

Edhe pse jami i varver
edhe un te kam enderr
e ato endarra i vendosa
para kembeve te tua
kujdes shkele but,
sepse do shkelesh mbi enderr

Nese nje dite do te takohemi ne udhekryq,
njeri-tjetrit do t’i themi “me fal”
do te kete kaluar shume kohe qe atehere
kur duheshim si te marre
e do shkojme ne rruget tona,
qe na cojne ne perjetesi,
do te ecim duke menduar;
“ku e kam pare kete njeri…?

******

Dashuria esht nje humner qe bien njerzit mbrenda..
Une nuk doja te bija..por me rreshqiti kemba…

*****

Pse pse nuk me flet
pse ne Zemer me vret
pse nuk me tregon
me don a nuk me don

*****

Mendo nje cast
Nje cast per vete
Se je i shemtuar
Sa ska ku vete
Kerkoj nje premtim
Nga ty un dua
Ndroje suratin
Se sben per mua…

*******

Krejt Mass Teje….Ti Mass Meje..­

******

Urrejtja Asht per Njerzit Qe Inati kan , Dashuria Asht Per Njerin Mir qe ban …

*****

As Shiu Ma Nuk Bje , Se ty Nuk Pot Nje , Deri Dje ishe Ni far Njeri Me Lidhje , Shpejt Ndryshove Me Sene Palidhjee …

****

Me mir nje fund me dhembje se sa nje dhembje pa fund…

Sa mir qe shkove qafen e thefsh,syt mos ti pafsha,kurr mos u kthefsh…

Folum Qka Dush Se Mu Sum Prek Se Te Une Emocionet Moti Kan Vdek..

Per ty jetoj ne ket bot plot dashuri plot gezim por ti spo e gezon kete shpritin tim sedi perse vall dodhe keshtu me mua sepse ate vajez qe e dua spo e gje dot qe ti them te dua..

Ne livadh te jetes
tri gota i gjeta,
dy ishin te plota,
e bosh ishte e treta…!!!

e mora te paren got,
ne buze e ofrova,
ishte shum e embel,
dhe menjeher e largova…!!!

e mora te dyten got,
me gjuhe pak e preka,
ishte e ithet,
dhe menjeher e heka…!!!

i mora te dyat,
i zbraza ne tjetren got,
u be e idhet e embel,
siq esht vet kjo BOTE…!!!

Jam pajtu me fatin tim
Se nuse e dikujt tjetêr
Kam me u ba..!
Jam pajtu me mêrzin
Se e jotja sbehem ma..!
Pajtohu dhe ti me fatin ton
Mê uro fat e lumturi
Se veq ty tê deshta fort
veq ZOTI nalt se sa edi..!

E vesHTir te jesh e but dhe fatlume,ne kte bot te acart dhe te ashper qe po jetojme,nje jet te mbushur me urrejtje,nje jet e mbushur me shushunja te etura per gjak,e vetmja gje e cila me duket e bukur:ESHE DASHURIA QE NDIEJ PER TY:
ditet qe lahen nen ujrat e loteve te derdhur,zemra qe ftulurojne me krah te prer,Shikojme te ardhmen me syt tan te verber.Djelli qe vret henen:dhe hena ashtu e rraskapitur vret yjet nje nga nje:zemra e stukur ne cep te kraharorit dridhet,e trembur nga cdo gje qe e rrethon.POR TI:Ti je drita ime ne fund te tynelit:je endrre ime qe shoh cdo nat:Je gjithcka qe kerkoj nga jeta:Nuk e di sesi do jem pa ty:nuk mundem ta mendoj jeten time pa ty:eh o jet:ckuptim do kishe ti pa te??joooo nuk duet ta mendoj kte gje.UN pa te….???????joooooooo.nuk mundem ta mendoj.sepse thjesht iedea kur e mendoj me ben te ndihem keq.TE DUA:AS VET SE DI PSE TE DUA?PO DI QE TE DUA.JE BOTA IME JE GJITHCKA QE KAM,JE GJITHCKA QE DUA TE ARRIJ.PO TY JAM E HUMBUR,TE DUA SHPIRTI IM.

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.
Faqja 4 nga 10« Fillim...23456...10...Fund »