alen

Archive for November, 2009

PRITJA IME

une nuk te kam pyt se kush ishe po kush je nuk dua ta di qka kishe veq qka ke te kaluaren harroje erdhi koha me jetu
veq edhe nje gje timen pranoje qe te du tek une hale as nje gje nuka ndryshu mos i le buzet te ftohen nese nuk vjen tek une do filloj te ndryshohem mos prit qe te behet neser nese sot nuk pendohesh nesr dashurin tende do ta merr dikush tjeter te lutem mos me le te pres se nuk po mendoj qe do behet von per ty po mendoj se une do vdes e ti ket po e merr si mahi asnjeher nuk te kam genjy per ate qe ndjej per ty a e di qka esht ajo apo duhet ta tregoj me fjal se me zemer po te shkruaj e me shpirt per ty po vuaj ke ik edhe me larg per mos tu takuar kush po te flet per mu eja mos i ndegjo fjalt e tjeter kujt
ska ma keq ska ma zi se mos me te pas ngat mendja kurr sma kish marr se duroj kaq gjat po na shkon edhe ky muaj qe sjemi pa edhe skemi nejt bashk buzet qe po digjen si prush dua ti puth perseri si dikur sa her me merr malli per me te pa me sy dal e shkoj ne vendet qe rrija me ty…sa i rand qenka ky taki mos me fol me ty o shpirti ime as nje dit nuk kthehet ne ket jet ti largohesh pa u pershendet a te kujtohet shpirt takimi par u bashkuam kurr per tmos u ndar ku je tash pse nuk vjen, u zgjova edhe sot me dhembjen e djeshme zjarri djeg gjithqka e vet nuk digjet, ende te dua ende shpirti dhemb ende nuk jam pendu mthuaj niher si jeton ti pa mu pa me pa me sy e zanin pa ma ndegju nese ndien diqka ne keta rreshta qe ti shkrova,mendo mir se do me gjesh edhe mua aty dhe nese nuk me sheh ti mu une te shoh se ftyra jote nuk me hiqe nga mendja une buzqeshi po kot bushqeja jote me mungon ku je tash pse nuk vjen po te pres ike per pak dit dhe me thua prit po tlutem se sa do te zgjat kjo pritje me muaj apo me vite”une po thahem si nje lule e pa ujitur qdo dit po vyshkem duke te pritur
shkretetir e pafund pa ty me duket jeta qofsh e lumtur mbi vajin shpirtit time plag e zemres time duke qar une mbeta vdekja mu afru jeta ska kuptim me per mu

Gjer sa po kerkoja tjeter
Zgjuarsis tende te pa shoq
i vera sy
Endrroja te te puth
te kem afer
pastaj endrroja te jesh gruaja ime
Mas gjith aytre iluzionve
zgjohem nga ky gjum
Dhe si per dreq me kujtohen
te gjitha ato qe i the mbrem
E dua ende me the…

Ka nje lum qe na ndan
jan dy zemra qe po qajn
ka tre persona qe na shan
jan kater muaj qe syt sna pan
ka pese lote ne syt e mi
por vetem nje gje esht pakufi
ajo esht te dua ty

Je i vetmi qe e ndjej
je i vetmi qe e dua me gjith shpirt ndaj te lutem zemer mos ik,
mos ik mos me le akush vendin tend jo nuk e ze.

Me puth me perqafo sikur te mos kishte ndodhur asgje
Me fal nese kam gabuar ndoshta nga dashuria se ajo me ka verbuar me fal te lutem zemer pa ty se ndjej veten femer pa ty ska kuptim jeta ime se me ty shpirt kam shum kujtime.

mos ik mos me le se vendin tend askush nuk e ze je i vetmi ti qe une dua me fal shpirt nese kam gabuar..me fal shiprt per gabimin tim se gabimi im esht cje te dua pafundesisht…..JA PSE O SHPIRT KERKOJ FALJE SE DASHURIA IME NUK KA NDALJE

Ju Luta Zotit T’me Dhuroj Pasuri
Ai Me Dhuroi Shendet
Ju Luta Tme Dhuroj Bukuri
Ai me Dhuroi Mencuri
Ju Luta Zotit Tme Dhuroj Fat
Ai Me DHuroi Ty

Ne dasmen tende do te vi patjeter jo si nuse por si nje plag e vjeter do te ulem vetem ne tavolin per fatin tim do te ngre dollin…e pa ftuar ne dasem do te vi e strukur si nej zog pa fole do te rri e me lotet e mi do te pi po te me shohesh mos mu afro se sdua te me njohesh dua ta mbaj ne heshtje ket durim e prap te qaj per fatin tim e nese e bukur te dukem perseri mos ma thuaj nuk dua ta di tani te pakten ki pak meshir thuaj nuses tende ti dukesh me e mir as bota as jeta skan faj sepse fati deshi te na ndaj andaj te lutem femiut te par verja emrin e dashuris se vrar…

I ndjej floket e saj se si m rreshqasin
ne duar,
frymen e fundi me te dua ta ndaj,
por jeta qenka e poshter e humba pergjithmon,
po e di qe do te shkruaj historia pe dashurine ton.

Te kam dashur edhe kur te tjeret flisnin keq per ty…te kam dashur edhe ateher kur askush sdonte me te pa me sy….. te kam dashur une me dashuri pa fund se di qka ndodhi mes nesh ti i dhe fund..!!!

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.
Faqja 3 nga 1012345...10...Fund »