alen

Archive for November, 2009

Jasht jam femer,
Mbrenda jam dreq,
mos prek me dor se djegesh keq
ne fillim kur me shikove,
qmendsha per ty
e tash kur me shikon,
me vjen merzi.
Nese fati nuk te pelqen, me e nda, por mos thuaj ma von kuku…qka kam ba?
****************************************
Ti je fat;
Ti je gezim;
Ti je flak, e shpirtit tim♥
****************************************
Pse me lendove?
Kur me the se me dashurove
Por un prap te dua,
dhe pse ti u talle me mua.
****************************************
Nje djal te bukur, e kam pas.
me gjith zemer e kam dasht.
Aj me iku, me la ne vetmi,
a ksaj i thone dashuri??
Ah shum here e kam kshillu, as kende me e lendu.
Gjithmon ngat vetes e afroj, me gjith zemer e dashuroj
****************************************
U befsh yll, qe shendrit
U befsh jet pa fund.
U befsh gjithqka qe une dua
U befsh ver ma vjesht
U befsh bur pa grue
u befsh jeta ime, edhe pse s’do jesh me mua!
****************************************
Bota le te flas,
une prap te dua.
Babi le te bertas,
ti je per mua.
mami le te lutet se degjon njeri
une askend se pyes,
se ti je shpirti im♥

Te pash ishe aty
sa mall kisha ne zemer
aq a syte u mbushen melot
e zemra filloi te rah fort
te dua sa dehir kam te ta them
por ete fjal e kam te ndaluar
sme takon te ta shpreh
por prap me zemer e them
edhe pse ti sme degjon
te dua dhe d te te dua perjet
keto jane fjalet e zemres sime
ajo mi thote mua
sa here qe te shoh
fort gdet ne kraharor
qe me y te te perqafoj
e ne ajer buzet e tua ti shijoj.

Perse smundem dot te te harroj
perse ende vazhdoj te te dashuroj
pse zemra ime vazhdon te te kerkoj
pse smundem dot te te harroj
se kjo ndjenje qe kam per ty
me duket sikur po me mbyt
dhe ndiej se svazhdoj dot me keshtu.
Ah zot te lutem mos me braktis
me ndihmo ta harroj
se kete dhimbje me dot se duroj,
me jep qofte edhe nje shenj te vetme
se dhimbja po me tret
tani asgje ska me kuptim per mua
pa ty cd gje me duket bardh e zi
pa jete, pa shkelqim asgje
nuk ka me kuptim kur ste kam prane
por tani duhet te mesohem
e e di qe smund te te kem
te kam humbur kete e kam te qarte
aq te qarte sa e di qe jeta tani do ndryshoj pergjithmon
jo per me mre per kete jam e sigurt.
tani e di qe duhet te te them lamtumir
edhe pse me dhemb thell ne shpirt
ky eshte realiteti im
nje jete e varfer e boshe pa ty
po qe ky eshte fati im e duhet ta pranoj
tani per ti dhene fund te them
TE DUA SHUME
me keto fjal dua ta mbyll gjithe kete histori dhe pse eshte
historia me e dhimbshme e jetes time
eshte plaga e pasherueshme e shpirtit tim.
por prap te dua dhe do te te dua der ne perjetesi por gjithsesi
LAMTUMIR DASHURI

Te lutem me harroo emrin tim askujt mos ja trego se kjo ka qen dhe ka kalu dashuria jon ka MBARU

DASHURIA LIND NGA URIA, RRITET NGA USHQIMI DHE VDES NGA NGOPJA.shpesh deti flet me fjale te largeta, thote gjera qe askush si di , vetem kush di te degjoj mund ta kuotoj, por ti degjo zemren time do te thote :TE DUA…TE DUA PERJETESISHT!…♥♥♥…

Me Kafsho Ne Buze Sa Te Kesh Fuqi Deri Sa Loti Te Me Rreshqas Ne Sy Deri Sa Gjaku Ne Buze Te Me Dal Qe Malli Per Ty KAQ Shum Te MOoS Me Marr

Kurre skam menduar
se largohesh nga une
ma fike qirin e dashurise
ma bere zemren shkrume.
Ku e kam dashurine
a thua kush ma mori
perpiqem e digjem
pyes pse me treadhetoi!?…

******

nese fati nuk te pelqen mundesh me e nda por mos thuaj me von ku ku qa kam ba…

******

jasht jam femer,brenda jam dreq mos prek me dor se djegesh keq. 🙂

*****

Ku shuhet nje zjarr shuhet nje dashuir, ku shuhet nje zjarr mbete nje dor hi, mbi zjarrin e tretur mos u lodh me kot se hiri i mbetur zjarr nuk behet dot..

******

Te Dua Me Mungon,Ndoshta Do Zoti Na Bashkon,Nese Nuk esht kysmet Te pres me puthje ne GJENET…

********

Sot ke diten e marteses
e un fundin e ksaj jetes
edhe guri sduron ka me plas
sa kjo zemer sa shum te ka dasht…

********

Po E Lyp Ni Rrugdalje Po Askund Sun Pe Gjej Po Diqka Po Vrej JETA SASHT REPLAY…

Mos me marto nen
se ende nuk jam e rritur
ku dreqi me shkoj femirija
mir pa e ditu
si te them te dua
dike qe urrej
si te puth dike
qe fare se ndjej
te gjith kta dasmor
pse kan ardhur sot
te gjith luajn e qeshin
vetem une derdh lot
pse moj nen e dashur
pa me pyetur me ke dhen
si ste vjen keq moj nen
se bija jote jam
dhe ne trupin tim
gjakun tend e kam
kthej prap krushqit
mos me thuaj nen te shkoj
me fal nen se ste kam than
por une nje tjter dashuroj
me fal dhe ti i dashur
se spata guxim te luftoj
se perveq teje
askend se dashuroj
nese sjam e jotja
e askuj sdo te jem
ne zemren time
vetem emrin tend
do ta kem
so te shkoj ne vdekje
e vetem ajo do te me shpetoj
por te lutem ti mos qaj
se prap te dashurpj
a e sheh moj nen
se sot si esht kjo bot
ta shikosh bijen tende
si kalbet nen tol
vetem nje fjal e jotja
do te ma ndryshonte jeten
por ti per mua me shum
e preferon VDEKJEN

Sondazh

Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Komentet e fundit
About us
Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved. Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity. Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved... that is it speaks to everyone. We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.me.
Faqja 2 nga 1012345...10...Fund »